Do Lovosic přijede Dukla!

Lovosice zažívají velice povedený vstup do sezóny a jistě budou chtít navázat dalším solidním výkonem v rámci šestého kola proti Dukle Praha.

STRABAG Rail extraliga, 6. kolo:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha,
sobota 9. října od 17:00

Tradiční pražský rival v letošní sezóně nepůsobí, tak jistým dojmem jako v letech předešlých. Na vině rozhodně budou velké změny kádru v posledních letech. Není jednoduché rok, co rok hledat nové opory a to je problém, se kterým se náš sobotní soupeř potýká. Před sezónou ji opustil reprezentant Matěj Klíma i druhý z bratrů Patzelů. V posledních letech se se zdravotními problémy potýká střední spojka Jakub Sviták, který nenastoupí ani v Lovosicích.

Na každý pád Dukla disponuje stále velice kvalitním a zejména mladým týmem, který výkonnostně poroste každým utkáním. Stále se může opřít o nestárnoucího Tomáše Petržalu v brance, ostřílenou spojku v podobě Davida Šůstka či křídelníka Honzu Blechu. Dukla se dlouhodobě opírá o výbornou kondiční připravenost, takže se dá očekávat bitva ve vysokém tempu.

Lovci se budou muset porvat s tvrdou obranou opřenou o kvalitního brankáře. Není pochyb o tom, že budou chtít odcházet z domácího klání jako vítěz. K tomu bude potřeba i Vaší podpory a určitě si nenechte utkání utéct.

Úvodní hvizd v hale Chemik bude 9. října od 17 hodin. Můžete sledovat přenos na Tvcom. K dispozici bude samozřejmě také prostřednictvím onlajny.cz.

Budeme rád za každou podporu, děkujeme. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání: 

Martin Hríb, trenér: „Dukla před touto sezónou přišla o dva tahouny týmu Matěje Klímu a Jonáše Patzela. Ale jestli to na Dukle funguje pořád tak, jak si pamatuji z doby více jak před dvaceti lety já, tak je nám všem jasné, že Dukla má vždy jen ty nejvyšší cíle. Pro nás je to další domácí zápas s těžkým soupeřem, ve kterém si chceme dokázat, že umíme hrát a porážet týmy, které mají ambice hrát o medaile. Proto chceme navázat na bojovnost, kterou jsme se prezentovali v Kopřivnici a k tomu se pokusit odstranit individuální chyby v obraně, které jsme přesto vyrobili a kterých nebylo málo. Chceme znovu předvádět rychlou házenou a především zlepšenou obranu, na což jsme zaměřili tréninkové jednotky v tomto týdnu. Doufáme ve velkou podporu fanoušků a samozřejmě i v to, že oba body zůstanou v Lovosicích.“

Václav Kovář, křídlo: „V poslední sezóně měla Dukla kvalitní kádr a byla blízko postupu do finále. Do té nové vstoupila bez dvou svých opor, ale rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. V brance má nadále excelentního Petržalu, kterého nesmíme rozchytat. Očekávám atraktivní utkání a když se v něm budeme vyvarovat technických chyb a bude se nám dařit proměňovat vyložené šance, věřím, že dva body zůstanou doma.“