Cenná výhra s Duklou

V sobotu podvečer dokázala lovosická družina získat další dva body do tabulky, když přehrála tým HC Dukla Praha. I nadále tak patříme k nejúspěšnějším celkům v dosavadní části sezóny.

Extraliga mužů:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha
35:31 (17:17)

Souboj dvou ambiciózních týmů byl od úvodního hvizdu velice vyrovnaný. Utkání mělo útočný náboj od samého začátku. Ani jeden se nebál zaútočit a po každém inkasovaném gólu okamžitě přecházel do útoku.

Z počátku utkání byl hostující celek mírně na koni. V prvním poločase je především táhnul výborně hrající Martin Březina, který byl u všech podstatných akcí pražského celku. Tato mladá spojka opravdu hrou bavila. Oči nahoře a hlava otevřená, mohli jsme sledovat výborné řešení situací a při drzé přihrávce na pivota z patnácti metrů hřiště jsem musel i já zatleskat.

Lovosice se ovšem postupem hry dostávali do tempa. S ubývajícím časem se do výborné formy rozehrál Jan Kupa, který táhnul útočný prapor Lovců. Velký podíl na vítězství měla také dvojka v brance domácích Jiří Günl, který přidal několik nadstandardních zákroků a byl jedním z faktorů vítězství Lovosic. Jako tradičně byl nejlepším střelcem utkání Jiří Motl, který nasázel devět branek. Posledním hráčem, kterého se sluší vypíchnout je Honza Heřmanovský, ten naskočil na místo Lukáše Malého koncem poločasu a už ho do hry nepustil. Určitě se jedná o jeho nejlepší výkon na extraligové scéně, věřme, že na povedené představení naváže i příště.

Hra se po celý průběh bitvy přelévala z jedné strany na druhou. Až v konečných pěti minutách o osudu utkání rozhodli Lovci několika slepenými góly po sobě. Diváci byli svědky atraktivní házené, kdo si udělal čas a duel sledoval určitě neprohloupil.

Lovce teď čeká pohárové utkání s Chemičkou Ústí nad Labem. Jedná se o tým z 2. ligy mužů SZČ, kde když hodíte kamenem trefíte hráče Lovosic. V celku Chemičky působí několik bývalých i stávajících hráčů našeho klubu.

Utkání se odehraje 13.10. v 18:30 h v hale TJ Spartak ÚL.

V rámci dalšího extraligového kola pojedou Lovci podruhé v této sezóně do Brna. Tam na ně bude čekat soupeř SKKP Handbal Brno.

Utkání se odehraje 16.10. v 17:00 h v hale MH Vodova.

Sestavu a statistiky z utkání můžete prostudovat na webu:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/extraliga/detail/zapas/adfc4238-17c6-49c4-b503-deaf937cd3d5

Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi byli ve sportovní hale, vážíme si toho! Samozřejmě děkujeme všem, kteří nám drželi palce i na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po zápase:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha

 „Gratulujeme Lovcům k vítězství. My jsme věděli, že nás tady nečeká lehké utkání a hodně jsme se na něj připravovali. V prvním poločase se nám podařilo dát 17 branek, což je velice slušné skóre, bohužel 17 inkasovaných je horší výsledek. V druhém poločase se nám vlivem technických chyb a neproměněných šancí hra rozsypala a porazili jsme se v podstatě sami.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice

“Za nás určitě spokojenost se ziskem dvou bodů. Myslím, že do 15. minuty se nám dařila plnit stanovená taktika, když jsme dobře bránili a přecházeli do rychlých útoků a odskočili na rozdíl tří branek. Bohužel se nám nepodařilo se vyvarovat chyb zejména na obranné pozici čtyři, Daniel Zourek bránil velice dobře, ale nepovedlo se nám najít vhodnou alternativu vedle něj, kde se hráči dostávali do zakončení přes jednu nebo druhou přihrávku. My chceme, aby se útočí tým na branku nadřel a musel déle kombinovat a my jsme góly dostávali velice rychle. To je důvod proč jsme v druhém poločase přešli do obranného systému 2:4, kde se nám podařilo získat více míčů. ”

Martin Březina, spojka HC Dukla Praha

„Za prvé bych chtěl pogratulovat Lovosicím k vítězství, byl to velice vyrovnaný zápas. Do poslední minuty jsme se snažili brankový náskok stáhnout, bohužel jsme se sami dostali do těžkých situací, z kterých pramenili technické chyby a ty Lovosice trestali z rychlých útoků. První poločas byl velice slušný až na obranu, kde se nám nedaří udržet koncentraci celý poločas.

 

Jan Kupa, spojka HK FCC Město Lovosice

“Já děkuju Dukle za fair play utkání. Nám se podařil vstup do zápasu, bohužel nám pak trochu spadla obrana. V druhém poločase jsme to vytáhli a brankáři nám pochytali několik vyložených šancí včetně sedmiček. Před utkáním jsme si řekli, že jdeme vstřelit 35 branek, což se nám podařilo splnit do puntíku. Panuje spokojenost a těší nás zisk dvou bodů.”

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: