Podkrušnohorská liga minižáků zahájila

V neděli 26. září 2021 zahájila v Lounech soutěž minižáků Podkrušnohorské liga. Pro většinu hráčů to byla první utkání ve „velké“ házené. Turnaj byl plný překvapivých výsledků. Suverenitu vítězů, domácích Loun, narušila Dukla remízou 1:1. Druhý Baník Most prohrál jen s vítězem. Třetí Dukla si poradila s dalším favoritem celkově čtvrtými dívkami DHK Most. Páté skončili Lovosice, bez bodu zůstali Vršovice.

V úvodním utkání s DHK Most byl začátek pro Lovosice krutý (3.minuta 0:4). První střelu vyslali lovosičtí až v osmé minutě. Bylo to úplně jiné než hra 4+1. Kluci se postupně osmělovali a porážka 2:9 byla nakonec přijatelná. Druhý zápas proti začátečníkům Sokola Vršovice už byl poměrně jednoznačný. Snaha lovosických o rychlost nesla s sebou sice spoustu chyb, ale také spoustu šancí. Lovosičtí je nejprve zahazovali (8. min 2:1), ale postupem času zlepšili střelbu a dotáhli utkání k vítězství 8:5. Do třetího utkání proti Baníku Most Lovosice vlétli a postupně si vybojovali jasné vedení (11. min 5:1). V dalším průběhu však začali hráči v útočném pásmu zmatkovat a mostečtí nejen, že vyrovnali hru a skóre, ale v poslední minutě rozhodli zápas ve svůj prospěch (5:6). Dukla Praha po překvapivé remíze s Louny byla v  utkání proti Lovosicím favoritem.  Hráči Lovosic to ale tak nevnímali a na Duklu přímo vletěli (3.min 3:0). Soupeře přehrávali rychlostí a dravostí (10. min 6:1), v další části utkání lovosičtí zvolnili a soupeř snižoval na přijatelných 10:7. V posledním utkání už lovosičtí na vyrovnanější partii s Louny neměli síly (2:11).

První turnaj „velké“ házené byl pro lovosické miníky poznamenán velkou řadou technických chyb a nedorozumění. Potěšitelné bylo postupné se zlepšování v utkáních jak v rychlosti, tak v důrazu v obraně. Z družstva Lovosic se líbil výkon  Dlouhého v brance a v poli dravost Bezstarosti a Fokeho. Střelecky se dařilo Paurovi a Tirpákovi. Trenéři chválí celé družstvo za bojovnost.