Neproměníš = nevyhraješ

Ve čtvrtém kole extraligy našli Lovci svého prvního přemožitele. Stal se jím poslední český mistr z Plzně, který z Lovosic odváží výhru o pět branek.

4. kolo extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Talent tým Plzeňského kraje
27:32 (14:15)
statistiky k zápasu najdete zde

Lovci do zápasu nastupovali v oslabené sestavě. Na lavičce sice nechyběli Motl s Kupou, ale do zápasu zasáhli minimálně až v jeho samém závěru.

Odveta za loňskou jednobrankovou porážku (Kupa vystřelil vítězství pro domácí pár vteřin před koncem zápasu) se českému mistru povedla. Utkání nabídlo vyrovnaný první poločas, ve kterém se oba celky střídaly ve vedení. Hostujícímu týmu se ve 12. minutě podařilo odskočit na 6:8, ale Lovci třemi brankami v řadě získali vedení 9:8. Následovala přesilovka domácích, i v oslabení ale dokázala Plzeň znovu otočit skóre. Hosté nakonec odcházeli do šatny spokojenější s těsným vedením, když v závěru poločasu do té doby neomylný Malý neproměnil sedmimetrový hod. Branky Lovců padali především z pravé strany hřiště, kam se dařilo dohrávat početní výhodu 7 na 6.

To co se nám podařilo na začátku zápasu, tj. držet vyrovnané skóre a nenechat soupeře odskočit, se nám bohužel nepodařilo v začátku druhého poločasu. Ten vyšel Plzni a tři její kanonýři z první půle (Škvařil, Douda, Stehlík) dokázali svému celku získat až pětigólové vedení 14:19. Lovci ještě zabojovali a několikrát se dokázali přiblížit na 1-2 branky. Vaz jim definitivně zlomily dva neproměněné sedmimetrové hody a vyloučení Motla (za nadměrný počet hráčů na hřišti) pár minut před koncem. Plzeň pak definitivně stvrdila své vítězství v konečném součtu o pět gólů 27:32, když velkou oporu měla v brankáři Šmídovi. Ten zneškodnil řadu čistých šancí lovosických hráčů a produktivita obou celků byla jazýčkem na vahách úspěchu v dnešním utkání.

Další střetnutí hrajeme v sobotu 2. října na palubovce Kopřivnice, další domácí duel pak 9. října od 17 hodin doma proti Dukle. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás dnes podporovali ať v hale nebo na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!