2. den turnaje v Lovosicích: Lovci nestačili na Duklu

V rámci Memoriálu Františka Arnošta, Lovci vstupovali do druhého utkání proti Dukle Praha. Po schytaném debaklu od HC Elbflorenz Dresden, dnešní duel nabídl daleko vyrovnanější partii. Bohužel, ani tentokrát se domácím nepodařilo zvítězit.

O Pohár Františka Arnošta:

Lovci Lovosice – HC Dukla Praha
23:24 (11:9)

Vstup přitom nebyl vůbec špatný, hned od začátku utkání byli Lovci lepším týmem a snáze přehrávali obranu rivala. Ve 25. minutě klání byli ve vedení 10:5, ale po několika nepřesnostech v útočné fázi se pražský celek vrátil zpět do hry. Do šaten se tak odcházelo za stavu 11:9 z pohledu Lovosic. V prvním dějství dobře šlapala obrana podpořená vynikajícím Hrdličkou, který přidal i několik nadstandartních zákroků.

Druhý poločas se Dukla dostala do lepší herní pohody. Útočné snahy domácích se často zastavovali o výborně chytajícího Tomáše Petržalu, který se nechtěl nechat zahanbit domácím brankářem. Ve 37. minutě se hostující družstvo dostalo poprvé v utkání do vedení 13:14, o které se už do konce nenechalo připravit. Po zbytek zápasu si Dukla držela 1 až 2 brankový náskok. V samotném závěru se pohlednou technickou střelou prosadil Karel Holubec. Marná sláva, pouze upravil skóre na konečných 23:24.

Lovcům drhla kombinace v útočné fázi, z čehož pramení nelichotivá úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti 39%. Zároveň se domácím nepodařilo využít získaných míčů a v celém utkání dali pouhé 3 branky z rychlého útoku! Můžeme vyzdvihnout výkon zmiňovaného Honzy Hrdličky, který zlikvidoval 53% střel. Ani tento nadprůměrný počin nestačil na kýženou výhru.

Šanci na reparát mají Lovosice zítra proti rakouskému Linzu. Utkání startuje v 10:30 středoevropského času.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Günl, Dohnal – Holubec, Kupa 3, Chotěborský 3, Motl 2, Bouček 1, Kovář 2, Trkovský 4, Macháček, Zourek 1, Jonáš 3, Karlovec 1, Ciesla 2, Stach, Heřmanovský 1, Jahn, Šuma, Šmíd 1, Kylíšek, Malý 1.