Zdroj foto: HC Dukla Praha.

V sérii o bronz se vedení ujímá náš soupeř

Prvním zápasem byla rozehrána série o bronzovou medaili a s větším nadšením do ní vstoupil náš soupeř. Lovci v Praze podlehli v úvodním duelu o tři branky a ve středu se doma pokusí sérii srovnat.

Chance play-off Strabag rail extraligy – série o 3. místo:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice
30:27 (15:12), stav série 1:0

statistiky k utkání zde

Lovci v zápase vedli pouze v samém úvodu 2:0. Pak ale převzala iniciativu Dukla, úsek mezi 4.-10. minutou vyhrála 6:1 a otočila stav utkání na 6:3. Domácí byli dravější v obraně i útoku, často se jim dařilo skórovat ze druhé vlny rychlého protiútoku nebo i po naší vstřelené brance, kdy jsme nedokázali včas zformovat naši obrannou fázi. Dukle spolehlivě chytal Petržala a domácí zápas bezpečně kontrolovali a to až do 41. minuty (23:16). Zdálo se, že zápas je předčasně rozhodnutý, ale tři slepené lovosické branky vrátily Lovce do hry. Dukle nepomohl ani oddechový čas, který si následně vybral trenér Daniel Čurda a po kterém jsme přidali další dva góly. Rázem jsme se tak k soupeři přiblížili na rozdíl dvou branek. Takový rozdíl svítil na ukazateli prakticky až do konce zápasu a to znovu i díky výborným zákrokům Petržali v brance. Ten dokázal zlikvidovat několik velmi dobrých šancí našich střelců, nepustil Lovce více do hry a mohl pak na konci slavit první vítězství Dukly v sérii s konečným výsledkem 30:27.

Druhý zápas série se hraje v Lovosicích ve středu 19. května od 18 hodin a možnost zúčastnit se jej má i omezený počet fanoušků. Pro všechny ostatní budeme znovu připravovat přenos TVcom nebo budete moci sledovat onlajny.

Děkujeme našim fanouškům za podporu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Zdroj foto: HC Dukla Praha.

Komentáře po utkání:

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Důležité první vítězství. Znovu jsme potvrdili svou kvalitu v útoku, ale bohužel ve druhém poločase, když jsme byli plus 7, tak jsme tam měli fázi, kdy jsme měli úspěšnost střelby 8:2. A v momentě, kdy vedeme o 7, jsme zbytečně soupeři nabídli možnost ten zápas snížit na dva góly. A pak ten závěr byl nervózní. Do druhého zápasu je určitě třeba zlepšit koncovku v jasných šancích, protože jsme tam v ten moment měli pět proskoků za sebou, které jsme neproměnili. Nicméně se pořád opíráme o výborného Tomáše Petržalu a přechod směrem dopředu, to nám funguje a na tomhle nebudeme nic měnit. Když snížíme počet technických chyb a vylepšíme úspěšnost střelby, jsme schopni vyhrát i v Lovosicích.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Myslím si, že úroveň dnešního utkání nebyla stoprocentní z obou stran. Bylo tam cítit zklamání z vyřazení. Řekl bych, že se zápasem trošku lépe popasovala Dukla, ale nemyslím si, že by nás nějak přejela. My jsme na konci našli nějaký recept a věřím tomu, že ta série bude otevřená.“