V sérii o bronz prohráváme 0:2

Před stovkou diváků se odehrálo druhé střetnutí série o třetí místo v Chance play-off Strabag Rail extraligy. V domácích podmínkách jsme bohužel rozjetého soupeře zastavit nedokázali a vysoko Dukle podlehli.

Chance play-off Strabag Rail extraliga:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha
26:40 (11:19), stav série 0:2

Ve druhém zápase série o bronz jednoznačně dominoval hostující tým Dukly. Stejně jako v sobotu do zápasu vlétl s velkým elánem a nasazením, v útoku se mu dařilo pestrou střelbou a to, co pustila dukelská obrana, spolehlivě chytal brankář Petržala. Domácí se trápili a výsledkem bylo již v poločase vysoké vedení hostí 19:11. Hosté na každou branku domácích odpovídali sérií gólů, Lovosice se znovu nevyvarovaly spousty chyb, za které Dukla pokaždé trestala. Domácí se snažili ve druhém poločase nelichotivý výsledek aspoň upravit, ale několikrát jejich střelu zastavila tyč a hosté pak svůj náskok neustále navyšovali. Dukla v Lovosicích zvítězila přesvědčivě 40:26 a již v sobotu může sérii ukončit v domácím prostředí a získat pro svůj klub další medaili.

Třetí zápas série se hraje v Praze v sobotu 22. května od 16:30 hodin. Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi byli přímo v hale, vážíme si toho! Samozřejmě děkujeme všem, kteří nám drželi palce i na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY  A VY!

Komentáře po zápase:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Trošku jsme si ten zápas protrpěli. Gratuluji Dukle, ta odehrála dnešní utkání fantasticky. Šla do toho důrazně, nechybovala, padalo jí to tam. Proti nám stal kvalitní soupeř, ale i přes to, jak zápas a výsledek dopadl, chtěl bych se za naše hráče postavit. My jsme bohužel nechytili moc začátek, ale soupeři vyšlo úplně vše a spolehlivě jim chytal brankář. Zápas pak už byl prostě bažina, čím více jsme se snažili, tím více jsme do ní zabředávali. Pořád se ale hraje na tři vítězné zápasy a my samozřejmě pojedeme do Prahy s cílem zvítězit. Musíme na hřišti nechat všechno a když soupeř bude lepší, musíme to sportovně uznat.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Nečekal jsem, že tady dáme čtyřicet branek, ale věřil jsem, že na třicet se znovu dostaneme. V útoku se nám daří a útočné věci nám fungujou velice dobře a čtyřicet vstřelených branek je samozřejmě totální nadstandard. My jsme měli střelbu 50/40 a k tomu se přidal znovu výborným výkonem Tomáš Petržala. To se nám sešlo, do toho jsme výrazně vylepšili efektivitu v útoku a zápas jsme měli pod kontrolou. Vyšel nám začátek, ale je to o tom nejen dobře do zápasu vstoupit, ale zároveň se tím neuspokojit. Nám se začátky utkání daří a vydrželi jsme v tom. Donutili jsme soupeře k nestandardní hře a zápas se pak prakticky dohrával.“