Pokračuje série o bronz. Chybět nebudou ani diváci!

Druhým zápasem pokračuje v Lovosicích série o třetí příčku ve Strabag Rail extralize. Po domácím vítězství jedou na sever Čech s vedením 1:0 v sérii hráči pražské Dukly.

2. utkání Chance play-off Strabag rail extraliga – série o 3. místo:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha,
středa 19. května 18:00

Pokud chtějí Lovci sérii nejen zdramatizovat, ale dopřát hrstce fanoušků (která dostala možnost se utkání po více jak půl roce zúčastnit) další domácí duel, musí ve středu zvítězit. V prvním zápase nadšeněji hrající soupeř, kterému se dařilo často skórovat ze druhé vlny rychlého protiútoku, zvítězil 30:27 a ujal se tak vedení v sérii 1:0. Šanci srovnat s Duklou krok budou mít Lovci ve středu 19. května od 18 hodin. A to i s hrstkou fanoušků na tribunách, kteří za přísných hygienických pravidel dostali díky výjimce ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR možnost se zápasu po dlouhé době zúčastnit.

Lovci děkují všem, kteří neváhali překonat nastavené podmínky a do haly dorazí. Moc se na vás i všechny fanoušky, kteří nám nadále budou držet palce u přenosu TVcom nebo onlajnů těšíme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře před zápasem:

Vojtěch Srba, ředitel klubu: „Pevně věříme, že podáme daleko bojovnější a koncentrovanější výkon než tomu bylo v prvním zápase na Dukle. Jednoznačně chceme ubránit domácí palubovku a srovnat stav série na 1:1. Není už na co se šetřit a každý hráč ze sebe bude muset vydat momentální maximum. Jen to povede k možnému úspěchu ve druhém zápasu. Zmiňovat silné stránky soupeře nemá smysl, všichni hráči jsou si naprosto vědomi, kde je síla soupeře. My jednoznačně musíme zlepšit návrat do obrany a eliminovat přechod Dukly do protiútoku.“

Lucie Kantůrková, mediální zástupce klubu: „S Duklou nás čeká již čtvrté utkání sezóny, k tomu jsme se s nimi střetli také v rámci přípravného turnaje u nás v Lovosicích. Nemáme se tedy moc čím překvapit. My budeme bojovat hlavně o prodloužení série, abychom mohli domácím fanouškům poskytnout ještě jedno utkání v naší hale. Jsme moc rádi, že nás v duelu v Lovosicích přijdou podpořit v maximálním možném počtu a věřím, že to nakopne i naše hráče a zápas odehrají s větším elánem a bojovností než tomu bylo v úvodním duelu v Praze. Dlouhodobě nás trápí mizerná obrana, která příliš nepomáhá našim brankářům. Na naše gólmany jde nejvíce střel z celé extraligy a vysoký počet obdržených branek nás pak nutí k vysoké efektivitě v útoku. To se nám i díky technickým chybám ne vždy daří a všechny zápasy jsou tak hodně náročné. Potřebujeme zpět do hry dostat Jirku Motla, když se vydaří zápas jemu, znamená to pro nás polovinu cesty k úspěchu. Věřím, že dokážeme srovnat na 1:1.“