Zopakovat výkon z úvodního duelu se Lovcům nepodařilo

V neděli bylo v Karviné odehráno třetí utkání semifinálové série. Lovcům se v něm nepodařilo navázat na vydařená předchozí střetnutí a svému soupeři vysoko podlehli.

Chance play-off Strabag Rail extraligy:

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice
33:23 (14:9), stav série 2:1

statistiky k utkání zde 

Třetí duel série našim házenkářům nevyšel. Karviná na nás od začátku vlétla se vším odhodláním a dala jasně najevo, že nehodlá připustit opakování prvního zápasu. Od první minuty jsme za ní zaostávali především v útočné fázi. Platí, že na soupeře takového formátu je potřeba podat 100% výkon podpořený bojovností. Herně se nám ale zápas nevydařil a Karviná v něm držela pevně otěže po celých šedesát minut. Do Lovosic tak odjíždíme s porážkou o deset branek a soupeř se ujal vedení v sérii 2:1. Nyní čeká na extraligu reprezentační přestávka a další duel se tak odehraje v Lovosicích až ve středu 5. května. Znovu před televizními obrazovkami.

Děkujeme všem fanouškům za neutuchající podporu, vážíme si jí! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Zdroj komentáře: HCB Karviná, foto: Ivo Dudek.

Třetí utkání semifinálové série mezi Baníkem Karviná a Lovci z Lovosic bylo dost odlišné od dvou předešlých, která byla velmi vyrovnaná. Domácí tentokrát potvrdili své první místo po základní části a hosty celkem jednoznačně přehráli. Karvinští vlétli do zápasu s velkou energií a hned v prvních minutách si vytvořili náskok pěti branek. V sedmé minutě zvyšoval Užek na 7:2 a tento náskok si pak domácí bez problémů hlídali. V dalších fázích prvního poločasu se hra trošku zklidnila, už neměla tak zběsilé tempo a Karviná si vybudovaný náskok udržela až do přestávky.

Nástup do druhé půle velmi připomínal začátek utkání. Domácí do něj opět vlétli a šňůrou čtyř branek utkání v podstatě rozhodli. Nedá se říct, že by se jen dohrávalo, hosté pořád bojovali, nicméně dnes to na rozjetý Baník nestačilo. Utkání nakonec skončilo o deset branek a lepší pozici před čtvrtým zápasem série si vybudovali Karvinští. Vzhledem k reprezentační přestávce bude semifinále pokračovat až 5. 5. 2021 a tentokrát to bude na palubovce Lovosic.

„Podali jsme asi po šesti zápasech jeden z našich lepších výkonů. Hlavně v útoku, obrana ještě trošku haprovala. Lovosicím se až tak nedařilo, ale nechtěl bych snižovat náš výkon, myslím, že byl dobrý a doufám, že poslední utkání série bude v Lovosicích,” řekl po utkání trenér Karviné Michal Brůna.

Jan Landa, trenér Lovosic, dal Brůnovi za pravdu: „Dnes jsme to vítězství Karviné v podstatě dali. Nehráli jsme vůbec to, co jsme si řekli, chodili jsme do špatných prostorů a z toho pramenily naše chyby. Dnes se Karviné na to vítězství ani nějak nemusela nadřít. “

„Konečně jsme hráli to, co jsme si řekli, konečně jsme hráli svou hru. Zhustili jsme střed obrany a nenechali jsme moc z malé vzdálenosti střílet Jonssona, protože ho Nemo z dálky vychytá. V útoku se dařilo z dálky přes pivoty, a tím jsme otevřeli prostor pro křídla,“ líčil ještě Ondřej Skalický, křídlo HCB Karviná.

Oba týmy zároveň uznávají, že únava už je znát. „Síly nám nedošly, ale my jsme to Karviné dneska darovali. V útoku jsme dělali jednoduché chyby a oni toho využili, dali nám strašně moc laciných gólů. Musíme se z toho poučit do příštího zápasu,” ví lovosický Jiří Bouček a Dominik Solák, spojka HCB Karviná, ještě doplnil: „Sil už není moc, ale oba týmy to mají stejné. Možná jsme na tom trochu hůř, protože jsme měli pět náročných utkání se Zubřím, Lovosice v uvozovkách jen čtyři. Ale musíme se s tím popasovat. Je to play off. Trošičku se nám ulevilo, že to bylo tentokrát o něco klidnější. Když máte náskok, dohrává se utkání lépe, ale výhru bereme, i kdyby byla o jeden gól. V play off je jedno, jestli to je o deset, nebo o jeden. Hlavně jsme moc rádi, že se nám podařilo vyhrát.”