První bod v sérii patří Lovcům!

Úvodní duel a především první bod ze čtvrtfinálové série Lovců proti Pepino SKP Frýdek-Místek zůstává v rukou domácích házenkářů. Systémem start-cíl dnes přesvědčivě přehráli svého soupeře a připsali si úvodní vítězství.

1. utkání Chance play-off Strabag Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek
36:20 (20:13) 

statistiky k utkání

Papírově to měla být nejvyrovnanější série čtvrtfinále, ale první utkání nakonec ovládli Lovci od začátku až do konce. Už úvod zápasu naznačil, na čí straně bude dnes lepší herní pohoda. Třemi brankami se o to postaral Jaroslav Trkovský (3:0), za hosty až v páté minutě poprvé skóroval Radim Chudoba. Začátek zápasu předznamenal průběh celého střetnutí. Po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:7 a v poločase vedli domácí 20:13.

O osudu utkání bylo rozhodnuto prakticky po deseti minutách druhé půle. Lovci navýšili svoje vedení již na rozdíl deseti branek (26:16) a zbytek střetnutí se dohrával již v kombinovaných sestavách. Domácí nakonec porazili svého soupeře vysoko 36:20 a připsali si úvodní bod v sérii.

Ta pokračuje druhým střetnutím v neděli 4. dubna od 20:15 hodin v přímém přenosu ČT Sport. Děkujeme všem našim fanouškům za jejich podporu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání: 

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: “Vyšlo nám všechno, na co jsme šáhli. To nám umožnilo ve druhém poločase prostřídat sestavu. Máme ale za sebou jen první vítězství, kterým se nesmíme nechat opít a nastoupit zítra se stejným odhodláním, jako tomu bylo v prvním duelu. Nečekal jsem takový průběh, soupeř má svoji kvalitu a výsledek neberu úplně jako bernou minci s ohledem na střídání na obou stranách. Jsem rád, že kluci zápas odehráli tak, jak odehráli, ale zítra začínám znovu a musíme znovu nastoupit obezřetně a pokorou k soupeři.”

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: “Lovosice byly ve všech aspektech hry, v obraně i v útoku, v nasazení a bojovnosti lepším celkem. My jsme se s tím nedokázali vůbec popasovat. Musíme co nejdřív dnešní utkání hodit za hlavu a vyříkat si, co si nepovedlo. Zkusíme zítra podat diametrálně odlišný výkon a pevně věřím, že se nám to povede. Určitě se takto v play-off prezentovat nechceme.”