Extraligu čeká čtvrtfinále Chance play-off, jaké bude?

Už v sobotu startuje čtvrtfinále Chance play-off Strabag Rail extraligy mužů. Osm nejlepších týmů po základní části se střetne na tři vítězné zápasy. Chybět nebudou ani naši Lovci.

Pravidla čtvrtfinále play-off.

Čtvrtfinálové série se hrají na 3 vítězná utkání. Tzn. že nejdelší možná doba trvání je 5 zápasů. Začíná se vždy dvěma duely na palubovce lepšího z dvojice (1. – 4. místo po základní části). Lovci si díky umístění na 4. pozici vybojovali výhodu domácího prostředí pro první dva duely. Po nich se série přesune na Moravu, kde budou sehrána maximálně dvě střetnutí (opět sobota – neděle). Pokud by se ani ve 4 zápasech nerozhodlo o postupujícím do semifinále, bude rozhodovat 5. střetnutí. To by hostili Lovci opět v domácí hale Chemik.

Termíny čtvrtfinále Lovosice – Frýdek-Místek:
sobota 3. dubna 17:00 Lovosice
neděle 4. dubna 20:15 Lovosice
sobota 10. dubna 17:00 Frýdek-Místek
neděle 11. dubna 17:00 Frýdek-Místek
středa 14. dubna 18:00 Lovosice

Další čtvrtfinálové dvojice:
Karviná – Zubří
Plzeň – Kopřivnice
Dukla Praha – Jičín

Náš čtvrtfinálový soupeře: Pepino SKP Frýdek-Místek.

Teoreticky vzato by naše série s Frýdkem-Místkem měla být ze všech čtvrtfinálových ta nejvyrovnanější. Předsuzuje ji k tomu postavení obou týmů po základní části resp. to, že se mezi sebou utkají 4. a 5. tým tabulky.

Dvě vzájemná střetnutí ze základní části přinesly po jedné výhře pro každý z týmů. V domácím prostředí jsme soupeři podlehli těsně o jednu branku 32:33, naopak se nám podařilo přivézt dva body z palubovky soupeře (výhra 30:27).

Jak zmiňuje i trenér Lovců Jan Landa v před zápasovém komentáři níže, čeká nás soupeř, který má ve svém kádru řadu zkušených házenkářů. Jmenovat můžeme například nejlepšího střelce Frýdku-Místku a zároveň druhého nejlepšího kanonýra Strabag Rail extraligy po základní části Radima Chudobu. Dále německou bundesligou ostříleného Tomáše Sklenáka, který se do Čech vrátil po dlouhých letech. Nepřehlédnutelný je robusní pivot Adam Gřešek, druhý nejlepší střelec soupeře. Dlouholetou oporou celku a také dlouholetou hvězdou a jedním z nejlepších střelců domácí soutěže je spojka Vojta Petrovský. Zmínit musíme rozhodně brankáře Víta Pyška, jemuž patří v tabulce úspěšných zákroků brankářů 6. pozice. Střelecky se daří mladíčkovi Mathiasovi Cholevovi.

Hodnocení základní části z pohledu hostujícího trenéra Daniela Vala si pak můžete přečíst zde.

Neodehráli jsme jediný jednoduchý zápas v základní části, těžko teď čekat, že něco jednoduchého přijde v play-off. Oba týmy od sebe v tabulce dělily pouhé 4 body a všeobecně tak můžeme očekávat vyrovnané zápasy, tak jak ostatně potvrdila i základní část. Do utkání je rozhodně potřeba vstupovat s pokorou a úctou k soupeři, ale také zdravým sebevědomím, které nám mohou dávat naše výkony v základní části. Bez bojovnosti, nasazení a víry to ale nepůjde. A bez podpory fanoušků na dálku také ne. Moc si vážíme, že i nadále stojíte při nás, i když nás nemůžete podpořit přímo v hale. My budeme každopádně bojovat i za vás v duchu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

První střetnutí se hraje v sobotu 3. dubna od 17 hodin a připraven pro vás bude tradičně komentovaný přenos prostřednictvím Tvcom. Sledovat utkání budete moci i na onlajnech. Nedělní zápas se posouvá na 20:15 a bude přenášen na programu České televize ČT Sport. S ohledem na přenos České televize pak nebude realizován v neděli přenos prostřednictvím klubové kamery.

Komentáře před zápasem:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: Čtvrtfinále rozhoduje o tom, zdali budeme sezonu hodnotit jako úspěšnou či nikoliv a jak sleduji naše hráče po celý týden na tréninku, je vidět, že si jsou toho všichni vědomi. Máme tým, který je složen z kluků, kteří play-off nikdy nehráli, ale také z borců, kteří mají zkušeností na rozdávání. Jsem přesvědčený, že pokud bude naše mládí správně hladové po úspěchu a bude podpořeno zkušeností našich starších, máme do play-off velmi dobře poskládaný tým.

Série s Frýdkem Místkem nebude rozhodně procházka růžovým sadem. Není náhodou, že po několika slabších sezonách, jsou nyní na 5. místě a to i přesto, že po celou sezonu provázeli jejich hlavní opory všemožná zranění. Hra Frýdku-Místku je hodně založená na kvalitních spojkách a pivotech a bude velká výzva pro naší obranu se správně vypořádat se Sklenyho chytrostí, Vojtovou dravostí a Radimovou razancí střely.

Jak už ale zaznělo v komentářích našich hráčů, my si nesmíme připouštět nic jiného než postup do semifinále. Právem jsme si zasloužili 4. místo po základní části extraligy tvrdou prací a pokud budeme správně nažhavení a ukážeme soupeři že chceme víc, jsem přesvědčený, že se nám v sérii podaří uspět.

Sice bude letošní play off bez diváků, ale my je v zádech cítíme. Prosím všechny o podporu i na dálku, ať už prostřednictvím přenosu zápasu nebo na sociálních sítích, budeme ji strašně potřebovat.

Nemůžeme se dočkat!“

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Lovosice jsou určitě favoritem čtvrtfinálové série. Skončily před námi a mají tým nabitý výbornými hráči. Stačí vzpomenout Švéda Jonssona, který nás trápil v obou vzájemných zápasech, Jirka Motl patří dlouhodobě k nejlepším střelcům soutěže, je to bývalý reprezentant. Kádr mají výborně vyvážený mezi staršími a mladšími hráči. Jiří Bouček toho odehrál hodně v zahraničí, navíc mají výborné talenty, jakými jsou Kupa a Trkovský. Z toho důvodu jsou favoritem. Na druhou stranu oba naše zápasy v základní části byly nesmírně vyrovnané. Víme, co na ně platí, ale oni zase ví, co platí na nás. Očekávám velice vyrovnanou sérii, ve které budou rozhodovat detaily. Možná i zdravotní stav. Někteří kluci měli určité zdravotní problémy, tak doufám, že se dají dohromady a budeme moct nastoupit v co nejsilnějším složení.“