Základní část jsme zakončili prohrou s Kopřivnicí

Závěrečné kolo má za sebou STRABAG Rail extraliga. O postupujících do play-off i čtyřce pro play-out bylo již rozhodnuto. Poslední kolo ale definitivně určilo dvojice pro čtvrtfinálové série.

22. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice
31:35 (17:16)

statistiky

Zatímco Kopřivnice bojovala o lepší postavení do play-off, domácím Lovcům již v zápase „o nic“ nešlo. A na atmosféře utkání, resp. výkonu Lovosic to bylo vidět především ve druhé půli. Ta první přinesla vyrovnaný začátek, po kterém se domácím podařilo soupeři postupně odskočit až na 12:6 (18. minuta). Kopřivnice postupně zapojila do hry hráče ze základní sestavy, které nechala v úvodu střetnutí odpočívat a úspěšně začala lovosický náskok stahovat. Nic na tom nezměnil ani oddechový čas domácích a pět minut před koncem první půle to bylo již jen o jedinou branku pro Lovce. Stejným rozdílem také skončil první poločas. 

V tom druhém stačilo hostujícímu celku pět minut na otočení skóre a vedení ze svých rukou již  Kopřivnice nepustila. Ve 46. minutě po brance nejlepšího střelce zápasu Martina Střelce vedla 28:23 a stejný rozdíl ve skóre si udržovala prakticky do samého závěru zápasu. V konečném součtu vyhrála Kopřivnice 35:31, po vítězství Jičína v Plzni jí nakonec patří sedmá příčka a ve čtvrtfinále narazí na celek Plzně. Lovosice se utkají s Frýdkem-Místkem.

Série začíná již příští víkend dvěma zápasy Lovců na domácí palubovce (sobota, neděle 17 hodin – v případě nedělního TV utkání bude čas upřesněn). Děkujeme všem fanouškům za podporu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání:

Roman Jelínek, HK FCC Město Lovosice: „Celkem dobře jsme do zápasu vstoupili. Připravovali jsme se na to, že soupeř má pořád o co hrát. Chtěli jsme si jít pro vítězství, ale bohužel se nám to nepodařilo v hlavách hráčů mentálně nastavit tak, jak jsme chtěli. Šli jsme do hry lehkovážně, bez důrazu a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Předvedli jsme bezzubý, chvilkami odevzdaný výkon. Pro nás ale porážka nic nemění a my se budeme soustředit na play-off.“

Lubomír Veřmiřovský, KH ISMM Kopřivnice: „Zápas měl atmosféru přátelského utkání, domácím již o nic nešlo. I my jsme měli v plánu dát prostor širokému kádru, ale tento tah nám v prvním poločase úplně nevyšel. Vrátili jsme do hry hráče ze základu a podařilo se nám utkání otočit a zvítězit. Za to jsme samozřejmě šťastní a budeme se soustředit na play-off. V něm nás čeká Plzeň, kterou jsme si z možných soupeřů přáli asi nejméně s ohledem na zkušený a vyrovnaný kádr.“