Lovce čeká poslední venkovní střetnutí základní části

Poslední dva zápasy základní části mají před sebou extraligové týmy. Poslední dvě kola, která rozluští nejen hádanku osmičky do play-off, ale také čtvrtfinálových soupeřů.

21. kolo STRABAG Rail extraligy:

HC Robe Zubří – HK FCC Město Lovosice,
sobota 6. března od 18:00

Domácí vítězství nad týmem Hranic posunulo Lovce již definitivně mezi nejlepší čtyři týmy základní části STRABAG Rail extraligy. Z té už by nás „nedostaly“ ani případné dvě prohry, pokud by se našim házenkářům „náhodou“ poslední dvě kola herně ani výsledkově nevydařila. Po delší době tak půjdeme do čtvrtfinálových duelů z výhodnější „domácí“ pozice, i když v tom letošním ročníku se bohužel o domácím prostředí může mluvit v hodně velkých uvozovkách.

Každopádně máme našemu nejbližšímu soupeři co vracet, protože zápas proti Zubří v Lovosicích se nám vůbec nevydařil. Po slabém výkonu jsme jednoznačně podlehli mladému celku 32:39 a dva body z tohoto duelu teď hodně chybí. Napravit to můžeme v sobotu, ale rozhodně nemáme před sebou žádného lehkého soupeře.

Zubří, přestože má na devátý tým tabulky již tříbodový náskok, ještě stále s ohledem na neúplnou tabulku nemá 100% jistotu play-off a tu bude chtít potvrdit právě v domácímu duelu proti našemu týmu.

K tomu jej budou chtít dovést osobnosti v celku soupeře se zkušenostmi ze zahraničních soutěží: brankář Milan Malina, nejlepší střelec týmu Miroslav Jurka nebo navrátilec do týmu Matěj Šustáček. Ten posílil tým trenéra Michala Tonara v průběhu února, protože nižší francouzské soutěže byly zastaveny s ohledem na covid-19. Zapomenout rozhodně nesmíme na mladého brankáře Šimona Mizeru, který je členem národního týmu mužů a podává stabilní velmi dobré výkony.

Zápas začíná v zuberské ROBE aréně v sobotu v 18 hodin. Podpořit nás můžete prostřednictvím komentovaného přenosu na TVcom nebo onlajnů. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „V předposledním kole základní části vyrážíme na další horkou půdu našeho tradičního soupeře do Zubří, které nám na začátku extraligové sezony nastavilo zrcadlo vysokou domácí porážkou. Tento nevydařený zápas nás paradoxně posunul a velmi nám pomohl do zbytku sezóny. Aktuálně máme za sebou čtyři vyhrané zápasy v řadě i přesto, že jsme ne vždy předvedli to, co je v našich reálných schopnostech. To by se nám v Zubří ohromně vymstilo. Mladý zuberský tým je hladový po vítězství, pokud ho pustíte do hry, a to my nesmíme dopustit. Navrátivší Matěj Šustáček dodal hře potřebnou zkušenost a rozhodně nás čeká velice těžký zápas. My chceme rozhodně prodloužit vítěznou šnůru o další utkání, pokud chceme pomýšlet na co nejlepší umístění do play off, takže motivace nám chybět nebude. Ostatně to stejné čekám od Zubří a proto si myslím, že se bude jednat o velice pěkné a kvalitní utkání.“

Jaroslav Trkovský, spojka HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás poslední venkovní utkání základní části a v něm mladý tým, vedený Michalem Tonarem, který hraje o možnou lepší výchozí pozici do play-Off. I když jsme doma se Zubřím prohráli o sedm branek, do Zubří si jedeme pro dva body, které by nám pomohly si utvrdit čtvrté místo a zachovat i teoretickou šanci na třetí příčku. Věřím, že jsme od posledního zápasu, který jsme se Zubřím hráli v listopadu, udělali velký herní posun, který se projeví i na naši hře.“