Čtvrtfinále se blíží, naším soupeřem je Frýdek-Místek!

Dvěma zápasy odstartují o víkendu čtvrtfinálové série Chance play-off Strabag Rail extraligy. Lovci tu svoji začínají dvěma duely na domácí palubovce proti Házená SKP Frýdek-Místek. V článku přinášíme před víkendové ohlasy z našeho klubu.

Vojtěch Srba, ředitel klubu: „Chceme vyhrát 3:0 resp. v co nejmenším počtu zápasů. Samozřejmě v sérii chceme potvrdit postavení v první čtyřce a nemáme jiný cíl, než postoupit dále. Nečeká nás nic jednoduchého. Domácí utkání s Frýdkem-Místkem jsme nezvládli a jsme si vědomi síly a zkušenosti soupeře. Do prvního víkendu půjdeme s jednoznačným cílem zvítězit v obou zápasech na domácí palubovce.“

Roman Jelínek, trenér: „Soupeř před touto sezónou kvalitně posílil: vrátil se Tomáš Sklenák a na post spojky získal dalšího zkušeného hráče Radima Chudobu. Zdravotně dohromady se dal už i dal kanonýr Vojtěch Petrovský. Frýdek-Místek má tak řadu hráčů, kteří mají zkušenosti z play-off i zahraničí. Bude to nepříjemný soupeř, ale věřím ve větší šíři našeho kádru a že se nám podaří postoupit dále. V play-off není koho si vybírat, my chceme letos získat medaili a stejně bychom museli postoupit přes jakéhokoliv soupeře, ať by to byl Frýdek-Místek, Jičín nebo Zubří.“

Jaroslav Trkovský, spojka: „Díky dvěma domácím duelům máme do čtvrtfinále dobrou výchozí pozici a my ji budeme chtít maximálně využít k vedení 2:0. Zápasy to budou ohromně těžké, musíme se samozřejmě zodpovědně připravit a využít domácího prostředí. Od podzimní porážky jsme se určitě posunuli a náš tým šel výkonnostně nahoru. Očekávám úplně jiný duel než tomu bylo v první části extraligy.“

Jan Kupa, spojka: „Frýdek-Místek jsme si asi jako soupeře do čtvrtfinále z těch možných protivníků přáli. V posledním zápase proti Kopřivnici jsme si chtěli zkusit generálku na play-off, která nám ale nevyšla. Od pondělí se soustředíme na čtvrtfinálovou sérii. Ta pro nás bude hodně těžká, ale chceme ji zvládnout v nejkratším možném termínu. Musíme si dávat pozor na zkušené hráče soupeře. Celý náš tým je natěšený, domácí duely musíme zvládnout, abychom do Frýdku-Místku mohli jet s čistou hlavou.”

Jan Hrdlička, brankář: „Rádi bychom v sérii samozřejmě uspěli a to v co nejméně zápasech, abychom ušetřili síly na další duely. Nebude to jednoduché, nesmíme zapomenout na domácí prohru s tímto soupeřem a poučit se z ní. Oproti zápasu s Kopřivnicí určitě musíme projevit většího týmového ducha a mnohem více zapojit naše lovosické házenkářské srdce.“

Jiří Motl, křídlo: „Po delší době si zahrajeme play-off, na které se moc těšíme, i když při něm bohužel nemohou být v hledišti fanoušci. Budou to jiné zápasy, než tomu bylo v průběhu sezóny. Máme výhodu domácího prostředí a chceme potvrdit roli favorita, kterou nám dává čtvrtá příčka po základní části. Nemůžeme mít jiný cíl než postup do semifinále.“