Základní část finišuje: poslední čtyři zápasy!

Poslední kola má před sebou základní část STRABAG Rail extraligy a i díky nevyrovnanému počtu zápasů bude boj o první osmičku resp. o umístění v ní ještě hodně napínavý.

19. kolo STRABAG Rail extraligy:

HBC Jičín – HK FCC Město Lovosice,
sobota 20. února  od 18:00

Už nyní se dá tušit, kterých osm týmů do play-off proklouzne, ale naprosto nepředvídatelné je jejich konečné umístění, které rozhodne o nasazení do čtvrtfinále. Lovci zatím drží lichotivou čtvrtou pozici, ale to i díky maximálnímu možnému počtu odehraných zápasů mezi ligovými týmy.

Aby se mezi nejlepšími udrželi, budou muset v posledních čtyřech kolech předvést svoje maximum. A začít musí hned nejbližším zápasem v Jičíně. Nejbližší soupeř lovosických házenkářů je v tabulce těsně za našimi házenkáři a má za sebou tři vítězství v řadě nad těžkými soupeři. Především poslední přesvědčivá výhra na palubovce Kopřivnice se počítá a naznačuje, že těsná výhra Lovců (30:29) v nedávném prvním vzájemném duelu nebyla náhoda, ale výsledkem dobrých herních výkonů Jičína.

Trenér Petr Mašát se může opřít hned o několik střeleckých osobností, protože palebná síla soupeře je rozložena rovnoměrně hned mezi nějakých 5 – 6 hráčů. Kvalitní hra v obraně podpořená brankáři pak dává za výsledek aktuální umístění Jičína na skvělém pátém místě a naznačuje ambice celku.

V lednu jsme našeho soupeře v duelu plném emocí (včetně 4 červených karet) porazili těsně i díky neproměněné sedmičce hostí v závěrečných vteřinách duelu. Odvetné utkání se hraje v sobotu 20. února od 18 hodin a my budeme rádi za vaši podporu i v tomto těžkém duelu prostřednictvím TVcom nebo onlajnů. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře před zápasem:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jičín má za sebou sérii tří těžkých zápasů, které dokázal zvládnout a stoupá tabulkou nahoru. V hlavách obou týmu bude určitě poslední lednové utkání, které pro nás skončilo o gól šťastněji a je mi jasné, že nám Jičín bude chtít tento výsledek vrátit. Byl jsem zvědavý jak bude Jičín zvládat hru bez Ondry Šulce, ale je vidět že kluci, co dostali příležitost, ji chytli za pačesy a hrají skutečně velice dobře. Na hře Jičína Ondrova absence nebyla moc znát. My chceme navázat na naší rostoucí herní kvalitu, o kterou mi jde především. Naším cílem je hrát rychlou házenou s co nejmenším počtem chyb a zatím vždy, pokud se nám toto podařilo, tak z toho zpravidla nějaký bod vypadl. Jedná se aktuálně o přímý souboj o první čtyřku a proto věřím, že na hřišti necháme všechno, abychom si tuto pozici upevnili.“

Václav Kovář, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás předposlední zápas základní části, který sehrajeme na venkovní palubovce. Jičín hraje v této sezóně velmi kvalitní házenou a v domácím duelu nás hodně potrápil. Chceme-li potvrdit roli favorita, musíme od začátku střetnutí hrát koncentrovaně a být dobře připraveni na soupeřovu kolektivní hru založenou na dobré spolupráci s pivoty a křídly. Věřím, že když omezíme počet technických chyb v útoku a předvedeme tvrdou a důraznou obranu společně s našimi výbornými brankáři, odvezeme si do Lovosic dva body.“