Extraliga pokračuje kvapíkovým tempem, již zítra Lovci proti Dukle

Další utkání STRABAG Rail extraligy mají před sebou naši házenkáři. A po středečním zápase proti vedoucímu celku tabulky na ně čeká neméně silný soupeř.

17. kolo STRABAG Rail extraligy:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice,
sobota 6. února od 16:30 

Lovci podruhé za sebou narazí na protivníka, který má (nejen) v letošní sezóně vždy ty nejvyšší ambice. Čelo extraligy je nesmírně vyrovnané, Dukle aktuálně patří třetí příčka, když na druhou Plzeň ztrácí jediný bod. Tohoto soupeře ovšem Pražané o uplynulém víkendu doslova rozstříleli a nezabránil tomu ani návrat bývalého reprezentanta Petra Štochla do branky Plzně.

A když k tomu přidáme vítězství 31:30 na palubovce dalšího silného celku Kopřivnice, kterého Dukla dosáhla uprostřed tohoto týdne, je zcela evidentní, jak těžká práce na naše hráče čeká. O vítězství se velkou měrou zasloužil také brankář Jakub Votava, který v poslední minutě zneškodnil Kopřivnici hned dvě sedmičky, a společně s extraligovou stálicí Tomášem Petržalou tvoří velmi silnou dvojici Dukly mezi třemi tyčemi. Vedle nich se soupeř střelecky opírá o duo spojek Jonáš Patzel – Matěj Klíma, kteří oba figurují v nejlepší desítce střelců nejvyšší soutěže. Svoji aktuální formu obě spojky dokázaly i v posledním utkání, kdy nastřílely více jak polovinu branek svého týmu a výrazně tak přispěli k důležitému bodovému zisku.

Naši hráči pojedou do Prahy zabojovat a potvrdit nasazení ze středečního duelu s Karvinou, ve kterém dlouho drželi s favoritem krok a podlehli nakonec rozdílem dvou branek 26:28.

Utkání začíná v Praze v sobotu 6. února od 16:30 hodin a podporovat Lovce na dálku můžete na TVcom.cz nebo onlajny.com. Budeme rádi, pokud nás znovu podpoříte! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře před utkáním:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Dukla jede na vítězné vlně osmi výher v řadě, čeká nás tedy soupeř ve velké týmové pohodě a formě. Domácí zápas s Plzní jasně ukázal palebnou sílu našeho soupeře, což bude pro nás největší výzvou v sobotním zápase. Jonáš Patzel s Matějem Klímou jsou ústřední postavy v útočné fázi. V zápase s Karvinou jsme se dokázali celkem vypořádat s Vojtou Patzelem, ale nebyli jsme schopni reagovat na palebnou sílu Dominika Soláka. Toto utkání nám ukázalo, že aktivní obrana je cílem k úspěchu a na to se budeme snažit zaměřit. Dukla hraje atraktivní moderní házenou a moc se na zápas těším a jsem přesvědčený, že i pro oko diváka by to mohlo být atraktivní zápas.“

Jan Kupa, spojka HK FCC Město Lovosice: „Po krátké pauze nás čeká další těžký zápas tentokrát na Dukle, která je ve výborné formě. Jejich hra v útoku se opírá o dvojici spojek Klíma – Patzel, na které si musíme dát pozor. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, musíme předvést koncentrovaný výkon celých šedesát minut a vyvarovat se zbytečných technických chyb a neproměněných vyložených šancí. Uděláme maximum pro to, abychom jsme si velmi důležité dva body z Prahy odvezli.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Lovosicím se před touto sezónou rozhodně povedlo posílit kádr a mají medailové ambice. My jsme dokázali udržet vítěznou sérii a neradi bychom o ni přišli právě v domácím prostředí. Naše vzájemné zápasy jsou většinou vyrovnané a emotivní, podobný průběh očekávám i nyní. Ve srovnání s utkáním v Kopřivnici bychom rádi předvedli lepší výkon zejména v obranné fázi. V Lovosicích jsme urvali na podzim bod, nyní si chceme vzít oba.”

Jakub Votava, brankář HC Dukla Praha: „Utkání s Lovosicemi bývají často vyrovnaná a plná emocí. Věřím, že pokud budeme vycházet z dobré obrany a pohlídáme si jejich rychlá křídla, aby nám nedávala snadné góly, tak naše série vítězných zápasů bude pokračovat.“