Do Lovosic přijede lídr extraligy Karviná

Uprostřed týdne má STRABAG Rail extraliga na programu svoje šestnácté kolo. Všechny zápasy slibují zajímavou podívanou a nejinak je tomu i v našem utkání, ve kterém Lovci přivítají vedoucí celek soutěže Karvinou.

STRABAG Rail extraliga, 16. kolo:

HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná,
středa 3. února od 18:00

Extraliga se začíná dostávat do závěru své základní části a například náš tým, který v letošním roce nastoupil již k pěti zápasům, už jede podle regulérního herního scénáře. Nechybí mu žádná dohrávka a má před sebou posledních sedm kol základní části. Velmi náročný týden mu okoření dvě utkání: nejprve ve středu 3. února proti Karviné a v sobotu 6. února pak Lovci pojedou do Prahy sehrát duel proti Dukle.

Oba soupeři patří k týmům s nejvyššími ambicemi a Karviná chce na sever Moravy znovu vrátit mistrovský titul. Nakročeno má k tomu z extraligových celků zatím nejlépe a přestože patří k týmům, které mají na svém kontě nejmenší počet odehraných utkání (13), vede již s náskokem tří bodů extraligovou tabulku.

Letošní ročník přinesl ze strany Karviné jediné dvě zaváhání a to na palubovce Kopřivnice a později Frýdku-Místku. Toto utkání hrané 6. října bylo zároveň posledním, ve kterém svěřenci Michala Brůny ztratili body. Na svém kontě tak mají sedmizápasovou vítěznou šňůru včetně zatím jediného letošního střetnutí, ve kterém na domácím hřišti v neděli porazili tým Nového Veselí 34:24.

Nejlepším střelcem soupeře je Vojtěch Patzel, který do týmu přišel před sezónou z Dukly Praha. Za ním následuje další z reprezentantů Dominik Solák a třetím střelcem Karviné je Ondřej Skalický. Toto trio má zatím na svědomí plné 2/3 všech karvinských branek.

Utkání začíná v naší hale Chemik ve středu 3. února od 18 hodin. Připraven je pro vás tradičně přenos Tvcom, tentokráte v rozšířené verzi na dvě kamery včetně zápasových rozhovorů s aktéry. Sledovat jej budete moci samozřejmě také prostřednictvím onlajny.cz.

Budeme rádi, když nás opět na dálku podpoříte proti takto těžkému soupeři, děkujeme. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentář před utkáním:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Karviná je velice kvalitní tým, což dokazuje jeho historie a samozřejmě výsledky v minulých sezonách a i v té současné. Je to komplexní družstvo, které je silné na všech postech. V útočné fázi se opírá zejména o krajní spojky Soláka s Patzlem a zároveň těží z výborné spolupráce Mlotka na střední spojce s Užkem v pivotu. Jako jednu z jejich předností bych ještě vyzdvihl obrovskou vůli po vítězství. Abychom mohli být v tomto zápase úspěšní, tak se jim v tom musíme vyrovnat nebo alespoň přiblížit, protože to je jeden z důvodů, proč jsme ztratili již několik zápasů. Musíme být hladoví, nebát se přijmout zodpovědnost a ve vypjatých situacích si nechat rozbít hubu pro to abychom získali, co chceme.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „V Lovosicích je vždy horká půda a zápasy tam mají pro nás specifický náboj. Kluci už se na zápas moc těší.“

Yuri Gromyko, pivot HCB Karviná: „Ve středu v Lovosicích budu chtít navázat na nedělní výkon. Ale každý zápas je jiný, tentokrát budeme hrát venku, a to se hraje hůře než na domácí palubovce. Když budou zase dobře hrát spojky, jako hrály v neděli, tak určitě bude i prostor na pivotu a toho budu chtít využít.“