Skvělí Lovci: třetí výhra na venkovním hřišti v řadě

Již třetí zápas v řadě sehráli lovosičtí házenkáři na palubovce soupeře a to, co se ještě před nedávnem zdálo nemožné, tj. bodovat opakovaně na hřišti soupeře, se povedlo! Ze tří zápasů venku mají Lovci plný počet šesti bodů.

13. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek
27:30 (15:14)

Zdroj komentáře: web Pepino SKP Frýdek-Místek. Autor fotografií: Jan Smekal.

Úvod střetnutí vyšel lépe našemu celku, který se rychle ujal vedení 5:1. Ve 12. minutě vedli naši hráči 7:2 a hosté z Lovosic si vzali první oddechový čas. Ten však náš tým nepřibrzdil. Velice dobře bránil a v útoku přidal další branky díky Chudobovi, Cholevovi a Strackovi. Ovšem deset minut před koncem prvního poločasu se rozstřílel Maxmilian Jonsson, který nám nasázel devět gólů za sebou. Pět minut před koncem první půle jsme vedli ještě o pět branek 13:8, ale po prvních třiceti minutách už to bylo jen o jediný gól, na ukazateli svítilo skóre 15:14.

Po změně stran vytáhli naši házenkáři osobní obranu na Maxmiliana Jonssona. Přesto se Lovosice ve 35. minutě dostaly poprvé do vedení, a sice 17:16. Následně si však náš celek vzal vedení zpět a odskočil na tříbrankový rozdíl, ve 40. minutě vedl 21:18. O dvě minuty později jsme vedli ještě 22:19, ale pak se prosadily Lovosice čtyřikrát za sebou a zvrátily skóre na 23:22 ve svůj prospěch. V posledních deseti minutách využily toho, že se dostaly na koně a zlomený domácí tým nakonec přehrály rozdílem tří branek 30:27 a oplatily tak Frýdku-Místku porážku z prvního vzájemného střetnutí, které tehdy Frýdek vyhrál gólem z poslední sekundy utkání.

Lovci tak v extraligové tabulce poskočili na čtvrtou pozici se ziskem 11 bodů. Další zápas měli sehrát v domácím prostředí v sobotu 12. prosince, ale protože soupeř z Brna je aktuálně v karanténě, určitě nebude hráno v řádném termínu. Pokud se s protivníkem nedohodneme na náhradním datumu, bude utkání odloženo až do roku 2021.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu, vážíme si jí! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání: 

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Dneska to bylo psychicky velice náročné pro Daniela Vala, protože naši hráči dokázali kluky z Frýdku hodně nalomit, když stáhli jejich náskok, který si vypracovali v prvním poločase. Přesně to samé v opačném gardu se stalo v prvním vzájemném střetnutí v Lovosicích. Dá se říct, že jsme vstali z mrtvých jen díky tomu, že se individuálně prosazoval Jonsson. Ostatní hráči hráli druhé housle. O přestávce jsme kluky upozorňovali na to, že je to obrovský vabank spoléhat jenom na něj, protože když se mu přestane dařit, dostaneme se do lapálií, tak jak jsme se trápili v prvním poločase. Kluci si to vzali k srdci, začali hrát více kombinačně, spolu, začali jsme více využívat Jirku Motla. Ten pak dával góly místo Jonssona, kterého Frýdek bránil osobně. Začali jsme také lépe bránit, chytl se i brankář, začala žít střídačka.”

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: “Jsme velice zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. I když jsme věděli, že Lovosice mají velice kvalitní kádr. Navíc dobrou formu, protože vyhrály v Kopřivnici a ve Veselí. O to více si ceníme výhry, které jsme dosáhli na jejich půdě. Každopádně v prvních patnácti minutách se nám dařilo hrát to, co jsme si řekli. Výborně jsme bránili, fungoval nám útok. Dokázali jsme střežit Jonssona, na kterého jsme se připravovali. Už v prvním zápase v Lovosicích nám dal dvanáct branek. Od patnácté minuty pak nevím, co se stalo, ale přestali jsme ho bránit tak precizně, nepřistupovali jsme k němu tak jako v první čtvrthodině, čehož dokázal využít. Nemůže se nám stát, aby nám jeden hráč dal devět branek za sebou,“ zdůraznil s tím, že ve druhé půli jej jeho svěřenci zkusili bránit více osobně. „Tímto tahem jsme riskovali, že dáme více prostoru Jiřímu Motlovi, kterého jsme v prvním poločase dobře bránili. Bohužel jsme nepokryli jiné hráče, a to se nám vymstilo.”