“Venkovní” vítězství vezeme po 2,5 letech!

Po více jak 2,5 letech porazili házenkáři Lovosic extraligového soupeře na jeho palubovce. Neskutečný „rekord“ se jim podařilo prolomit až v Kopřivnici v rámci 11. kola STRABAG Rail extraligy.

Nepočítáme-li vítězství v Českém poháru nebo nad týmem Maloměřic z loňské sezóny (při vší úctě k brněnskému celku), podařilo se Lovcům těžkého soupeře porazit na jeho hřišti po 2,5 letech. Poslední vítězství nad silným soupeřem v jeho prostředí se totiž datuje do play-off resp. boje o 3. – 4. místo proti Zubří, které dokázali Lovci v 1. utkání série porazit 25:24 dne 12. května 2018.

11. kolo STRABAG Rail extraligy:

KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice
29:36 (15:16)

Zdroj komentáře: ČSH resp. KH Kopřivnice

Lepší vstup do utkání zažili domácí, kteří už během devíti minut získali čtyřbrankový náskok 7:3. V patnácté minutě odskočila Kopřivnice dokonce na 12:7 a pětibrankový odstup držela ještě ve 20. minutě, potom ale přišel zlom, hosté se rozehráli a domácí inkasovali hned šest branek v řadě, přičemž sami se nedokázali prosadit ani jednou. Na konci prvního poločasu se tak hostům poprvé podařilo překlopit nejtěsnější vedení. Po změně stran Lovci převzali otěže utkání, v jednu chvíli vedli dokonce o devět branek. Domácí se ještě v závěru dotáhli na rozdíl pěti branek, Lovosice ale drama nepřipustily a zvítězily 36:29.

Lovci si tak připsali na své konto třetí letošní vítězství. Moc bychom si přáli, aby se našim házenkářům na tento výkon podařilo navázat již ve 12. kole. V tom zajíždíme na palubovku Nového Veselí a toto utkání bude sehráno ve středu 25. listopadu od 14:55 hodin před kamerami České televize. Děkujeme všem našim fanouškům za jejich podporu na dálku, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl, Günl – Kovář 2, Holubec 1, Keso, Kylíšek, Jonsson 10/3, Trkovský 3, Heřmanovský, Kupa 6, Bouček, Motl 4, Stach 5, Malý 5, Zourek.

7m hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 6 (ČK přímá Holbein) – 7 (ČK přímá Kovář), rozhodčí: Valášek, Hanák.

Komentáře po utkání:

Jan Landa, trenér HK FCC: “Samozřejmě vládne spokojenost, protože my jsme určitě po víc jak dvou letech vyhráli těžký zápas venku, takže pro nás je to taková vzpruha do dalších bojů. Ale na druhou stranu se musí jet dál a výhru nechci nijak přeceňovat. Každopádně, podali jsme výkon dle mých představ. Kluci bojovali a hráli jako jeden mančaft a ačkoliv se to od začátku nevyvíjelo dobře, tak kluci neustále věřili. A když už jsme to dokázali zlomit, tak jsme hráli zkušeně. Přesně jak by měl tým hrát. To nám třeba v posledním zápase chybělo.”

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: “Gratuluji Lovosicím k vítězství po 2,5 letech venku. Je velká škoda, že to bylo u nás a před prázdnými tribunami. My jsme nezvládli druhý poločas. Myslím si, že jsme v prvním poločase byli jednoznačně lepší a rozdíl ve skóre měl být klidně o deset, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Ve druhém poločase už kluci byli rozhození kvůli prvnímu poločasu, nicméně to je neomlouvá. Přišlo mi, že lovosičtí byli více vyhecovaní a více tomu věřili. My jsme udělali hodně nevynucených chyb a nevyšlo nám vůbec nic. Bohužel to byl takový zápas blbec, který nás jednou za dva měsíce potká. Je to pro nás škoda, ale musíme se zvednout a jít dál. Čekají nás nějaké dohrávky zápasů, které bychom měli zvládnout, abychom se udrželi v čele tabulky. Cíl tedy máme jasný. Zápas si samozřejmě s klukama rozebereme a musíme se do příštího týdne zlepšit.”

Kategorie: aktuality, tým "A"