Extraliga pokračuje, Lovci sehrají jedenácté kolo v Kopřivnici

Další testy a další zápasy jsou na programu v rámci STRABAG Rail extraligy mužů. Na lovosické házenkáře čeká v sobotu střetnutí na palubovce Kopřivnice.

11. kolo STRABAG Rail extraligy:

KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice,
sobota 21. listopadu 16:00

Poslední dvě utkání, shodně hraná v domácí hale Chemik, se Lovcům nevydařila. Nejprve trochu smolně podlehli Frýdku-Místku (32:33), v poslední zápase po vynucené pauze proti Zubří pak nestačili na mladý tým Zubří a prohráli 32:39. Pokusit se o nápravu budou mít nyní možnost v Kopřivnici. Ta má za sebou šest utkání (jedno nebylo sehráno) s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jediné porážky. V tabulce jí patří aktuálně třetí příčka s devíti body. Brankově se nejvíce daří Patriku Fulnekovi, dalšími úspěšnými střelci je zejména trio Hanus – Střelec – Benítez.

Komentáře před zápasem:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás teprve druhé venkovní utkání v této sezóně. Zajíždíme do Kopřivnice, která podávala velice dobré výkony před přerušením soutěže. Má v týmu velmi dobře vybavené hráče pro hru 1 na 1. Proto očekávám zápas s velikým množstvím těchto soubojů. My se musíme oproti zápasu se Zubřím v obranné činnosti zlepšit a pak budeme mít šanci na úspěch. Ztratili jsme doma už víc bodů než jsme chtěli a proto je musíme získat někde venku. Myslím, že nejlepší odpověď na poslední nepovedené utkání doma by bylo vítězství v tomto těžkém utkání v Kopřivnici a získat, tak trochu sebevědomí zpět. Protože všechny dosavadní ztráty v domácím prostředí jsme si zapříčinili sami naší nestabilní výkonností během utkání. Pokud se vyvarujme velkému množství individuálních chyb, jak v útoku tak obranně, tak věřím, že budeme úspěšní.“

Karel Holubec, pivot HK FCC Město Lovosice: „V dalším kole nás čeká soupeř z Kopřivnice. Kvalita týmu se odráží v tabulce, zatím pouze jednou okusili hořkost porážky a my to doufám změníme. Mají kompaktní a tvrdou obranu, která je podpořena v útoku kanonýrem Fulnekem. Z naší strany se pokusíme hrát aktivně v obraně, která vyústí v rychlý přechod do útoku. Musíme se vyvarovat technických chyb a proměňovat šance, které se nám naskytnou.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Lovosice doplnily před sezónou kádr a netajily se vysokými ambicemi, kterých chtějí letos dosáhnout. Myslím si, že tento tým na horní příčky tabulky určitě má, protože je velice dobře poskládaný zkušenostmi i mládím, takže nás čeká velice těžký soupeř. My jsme minulý týden přišli o šest hráčů, kteří byli pozitivně testovaní na Covid. Tito hráči nám budou chybět i nyní a navíc nás čeká další testování, což znamená, že do poslední chvíle vůbec nevíme, s jakou sestavou do zápasu nastoupíme, takže je před námi těžký zápas i komplikovaná příprava na něj.”

Utkání začíná v kopřivnické sportovní hale v sobotu 21. listopadu od 16 hodin. Sledovat jej budete moci na Tvcom a onlajnech. Budeme se snažit napravit poslední domácí zaváhání, buďte u toho s námi. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!