Další domácí ztráta po vynucené pauze

Naposledy se Lovci na domácí palubovce představili 11. října a loučení před nucenou pauzou bylo smutné (prohra s Frýdkem-Místkem 32:33). Bohužel ani návrat se jim nepodařil, když v Chemiku podlehli vysoko týmu Zubří 32:39.

10. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Zubří
32:39 (17:17)

statistiky z utkání

Už pět bodů v domácím prostředí ztratili házenkáři Lovosic, kteří v sobotu nakonec jednoznačně podlehli týmu Zubří. To už v prvním poločase dokázalo několikrát získat až tříbrankový náskok. Na ten se ale domácím ještě dařilo reagovat a v závěru srovnával Jonsson na poločasových 17:17.

Na začátku druhé půle to vypadalo, že Lovci najdou svoje tempo a dokáží využít zkušenosti svých hráčů v porovnání s dravým mládím soupeře. Nakonec ale dostali tvrdou lekci. Nadšený soupeř a proti němu „otrávení“ domácí: bez osobního nasazení, odvahy a sebeobětování v obranné i útočné fázi. Na motivované mladíky, kteří vycítili šanci na bodový zisk, profesorská hra stačit rozhodně nemohla. Zápas se zlomil v úseku mezi 38. – 42. minutou. Ze stavu 23:22 dokázalo Zubří otočit na 23:29 (skóre 0:7 – opakované technické chyby Lovosic a z nich pramenící rychlé protiútoky Zubří). Dva oddechové časy v krátkém sledu přinesly přiblížení se na 29:31 a 31:33, ale blíže již Valaši Lovce nepustili. A když závěrečnou tříminutovku vyhráli 3:0, radovali se hráči Zubří z vítězství 39:32.

Další utkání sehrají Lovci v sobotu 21. listopadu na hřišti silné Kopřivnice. Děkujeme všem fanouškům, kteří nám fandili na dálku, budeme se snažit špatný výkon z domácí palubovky napravit a získat tak nějaké extraligové body. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Jan Landa, HK FCC město Lovosice: „K zápasu asi není moc co říct. Výsledek a předvedená hra rozhodně neodpovídá tomu, čeho jsme ve skutečnosti schopni. Nikdy se mi nestalo, že bych dvouminutový úsek prohrál 0:7. V tu chvíli se nám úplně rozpadl útočný systém, každý to chtěl urvat sám a z toho pramenily jen další a další chyby. Trénovali jsme deset dní obranu a dostaneme třicet devět branek. A to přitom ve středu obrana vypadala, že se přes ni nedostane vůbec nikdo. Je potřeba hledat důvod, proč tyhle schopnosti z tréninku neumíme přetavit do zápasu. Nenašel se žádný lídr týmu a my sami neumíme sebe do zápasu dostat. Bojovník se v nás objeví až v momentě, kdy nám teče do bot.“

Michal Tonar, HC Zubří: “Pro nás je vítězství určitě překvapením, nečekal bych, že po deseti dnech trénování budeme schopni tu podat takový výkon. Rád bych hráčům za něj poděkoval, aktuálně jim nemám co vytknout. Dali jsme skoro čtyřicet branek a na chyby v obraně máme další týden. Tréninky po nucené pauze vypadali fakt dobře a byl jsem sám překvapený, jak se dokázali hráči rychle zadaptovat zpátky. V dnešním zápase jsme si po celé utkání udrželi tempo a v obraně byla síla, takže je vidět, že hráči se i individuálně připravovali poctivě.“