Lovci vs. Tomáš Petržala = remíza s Duklou

Ve středu nastoupili naši házenkáři v předehrávce šestého kola proti pražské Dukle. Obrovské trápení Lovců v koncovce a mohutný finiš nakonec oběma celkům přinesl dělbu bodů.

6. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha
28:28 (12:14)

Proti výborné obraně Pražanů se Lovci v úvodu střetnutí prosazovali jen velmi těžko a Dukla si tak zkraje utkání vybudovala mírný náskok. Už v 9. minutě pak museli domácí trenéři sáhnout pro prvním oddechovém čase. Po něm se podařilo Lovcům hru srovnat, do vedení je ale výborně chytající Tomáš Petržala, který po celou první půli likvidoval jednu šanci domácích za druhou, nepustil. V závěrečné desetiminutovce první půle pak Dukla trestala jakoukoliv chybu Lovosic a dokázala si vybudovat slibný náskok 13:9 (26. minuta). V tu chvíli navíc domácí Zourek dostal přímou červenou kartu za faul na Jonáše Patzela a Dukla měla možnost svůj náskok navýšit. Nakonec se do poločasu podařilo zkorigovat domácím na 12:14.

Dvakrát se Dukla v úvodní desetiminutovce utrhla na výraznější rozdíl (12:16, 15:18), ale stejně tak rychle (během jediné minuty) jak svůj náskok získala, tak rychle jej domácí dokázali zkorigovat na rozdíl jediné branky (15:16, 17:18). Pak začal znovu úřadovat Tomáš Petržala v brance a jeho spolehlivý výkon podpořil Duklu v dalším trháku (18:22 ve 44. minutě). Za stavu 20:23 viděli Lovci za další faul na Jonáše Patzela druhou červenou kartu (David Kylíšek). Ani to ale domácí nesrazilo a v 53. minutě poprvé v zápase srovnával Trkvský na 24:24. V 56. minutě dostal domácí poprvé do vedení Motl svou sedmou brankou v zápase. Šůstek srovnal, aby o chvíli později Kupa znovu převážil vedení na stranu Lovců. Za stavu 28:27 měli domácí míč, ale v signalizované pasivitě ani nevystřelili a Dukla po oddechovém času a připravené kombinaci srovnala Klímou na 28:28. V tu chvíli hráli hosté bez brankáře 7 na 6 a z rychlého rozehrání měl Motl možnost rozhodnout, ale u prázdné branky trefil pouze břevno. Utkání tak skončilo remízou 28:28 a dělbou bodů pro oba týmy.

Další utkání by se mělo odehrát v sobotu 10. října, kdy znovu v domácích podmínkách přivítáme Frýdek-Místek. Jedná se o dohrávané kolo z období, kdy měli Lovci nařízenu karanténu. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás podporovali na dálku, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Zápas jsme sami sobě prohráli. Jen v první půli jsme měli dvanáct ztrát míče a k tomu spousta neproměněných i vyložených šancí. Soupeři získal brankový náskok, který jsme už pak jen doháněli. Zlepšenou hrou se nám ve druhé půli podařilo eliminovat technické chyby, ale nadále jsme se trápili v koncovce a to rozhodlo.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Pro nás to byl podobný zápas jako v Jičíně. Dvě třetiny zápasu jsme byli lepším týmem, ale domácí, tak jak to u nich bývá, nesložili ve své hale zbraně a odehráli utkání až do konce. Rozdíl mezi první a druhou půlí z naší strany byl v tom, že jsme přestali tlačit v útoku a chyběla nám agresivita v obraně. Rány pak chodily ze sedmi metrů. Nakonec se nám podařilo sehrát akci sedm na šest hráčů. Pro nás je každý bod důležitej. Máme velmi mladej tým a jen takový zápasy nás můžou posunout dále. Nesmím zapomenout na skvělého Tomáše v brance.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Motl 7/1, Kovář, Kylíšek 1, Trkovský 10, Keso, Kupa 5/2, Jonsson 1, Zourek, Stach 1, Jahn, Heřmanovský, Bouček, Holubec, Malý 3.

Nejlepší střelci hostí: Patzel 9/1, Zelenka 5, Klíma 4

7m hody: 5/3 – 1/1, vyloučení: 4 (ČK Zourek, Kylíšek) – 4, rozhodčí: Hanák, Pavlíček.