Druhé kolo krajské soutěže minižáků

Druhý turnaj krajské soutěže miniházené 4+1 se konal v sobotu 3. října 2020 ve sportovní hale v Mostě. Soutěž se hrála na dvou polovičních hřištích 2×10 minut, na závěr utkání každý hráč provedl nájezd. Nedělá se zápis a branky se nepočítají.

V prvním utkání silnější skupiny A nastoupili Lovosice A proti Chomutovu, který se prvního turnaje nezúčastnil.  V poměrně vyrovnaném utkání měli lovosičtí přeci jenom navrch. I nájezdy vyzněly pro Lovosice, byť těsně. Děčín ve druhém utkání byl rozhodně těžším soupeřem, ale ve prospěch Lovosic A rozhodla větší agresivita a zejména úspěšnost střelby. V nájezdech byli naopak lepší děčínští. Třetí utkání proti HK Most bylo od počátku jasně v režii Lovosic A. Ve druhém poločase ale lovosičtí pro přílišnou snahu skórovat přestali bránit, soupeř snadno proměňoval šance a zápas se změnil v „já gól – ty gól“. V nájezdech byli kluci z Mostu o malinko lepší. Poslední utkání proti dívkám z DHK Most A bylo plné chyb a první branka padla až ve třetí minutě !!! Pak se jednoznačně prosadila větší dravost Lovosic. Nájezdy vyhrály dívky zejména naprostou nedisciplinovaností lovosických ve střelbě.

Lovosice B v úvodním střetnutí s dívkami z Loun hráli velmi vyrovnané utkání, v nájezdech byli lovosičtí o krůček úspěšnější. Druhé utkání s Ústím n.L. bylo až příliš jednoznačné. Soupeř byl lepší ve všech dovednostech, jak technikou, tak pohybem. Chuť si Lovosice B spravili v nájezdech. Třetí zápas proti Bílině byl opět velmi vyrovnaný, ale Bílinká Šídla byla přeci jen trochu důraznější. Závěrečný souboj s DHK Most B by zřejmě skončil, kdyby se dělal oficiální zápis, vyrovnaným skórem.

S koronavirovými omezeními se pořadatelé vypořádali výborně, turnaj proběhl bez zádrhelů. Každý hráč si odvezl malou sladkou odměnu. Bylo to úspěšné sobotní dopoledne.

Sestava A

Suchý, Karfík, Oplt, Paur T, Focke, Vodička, Mrkvička, Paur J, 

Sestava B

Tirpák, Král, Dlouhý, Kasík, Dryje, Jošt, Bohm

Ing. Miloš Vodička

Kategorie: aktuality, minižáci