Zahájila Podkrušnohorská liga minižáků

V neděli 13. září 2020 zahájila v Lounech prvním turnajem Podkrušnohorská liga házenkářských nadějí. Utkala se družstva domácí Loko A, Loko Louny B, Baník Most, DHK Most,  HK Lovosice a Dukly Praha. Podle výsledků házenkářského festivalu minulý týden se očekával souboj o prvenství mezi Duklou a domácím A-čkem.  V napínavém utkání zvítězili  nadšeně bojující domácí 11:10 a ujali se tak vedení v soutěži. S výrazným výkonnostním odstupem skončili třetí lovosičtí chlapci. V boji o čtvrté místo přehrály žákyně DHK Most domácí dívky Louny B, žáci Baníku Most bez vítězství uzavřeli tabulku. Hráno 1 x 18 minut.

V úvodu turnaje narazili lovosičtí na favorita Duklu Praha. S osobní obranou Dukly se vyrovnali jen v úvodu utkání (7.min 3:3) zejména díky výkonu Kulhánka v brance a bojovnosti Lišky. S přibývajícím časem nestačili na dravost Dukly a zejména přeci jen lepší techniku jejích hráčů a prohráli 6:13.

Také ve druhém utkání čekal Lovosice favorit, minižáci Loko Louny A. Zlepšený výkon Lovosic v obraně a pohyb v útoku znamenal dlouho vyrovnané utkání, byť lovosičtí stále jen dotahovali jednogólový náskok domácích (7.min 2:2, 11.min 3:3. Potom lovosičtí nepochopitelně přestali bojovat a soupeř snadno dovedl utkání k vítězství 9:3.

Do utkání proti dívkám DHK Most jakoby nastoupil jiný tým Lovosic. Zlepšil se důraz v obraně a hlavně rychlost v útočné fázi. Do šancí se dostávalo více hráčů, nejen Liška a bylo to hned vidět na skóre (4.min 4:0, 11.min 9:0). Konečný výsledek 13:2 odpovídal nasazení lovosických

Čtvrté utkání proti dívkám Loko Louny B mělo podobný průběh. Lovosice opět vyrukovali s důraznou obranou a rychlým přechodem do útoku (4.min 4:0, 10.min 7:0) a výsledkem bylo jasné vítězství 13:3.

V závěrečném utkání proti Baníku Most lovosičtí nastoupili se stejným stylem hry (4.min 5:1, 10.min 8:2), ale nasazené tempo v utkání neudrželi, a tak soupeř dokázal v závěru snížit.  I tak vítězství 13:5 bylo jednoznačné.

První vystoupení na celém házenkářském hřišti (6+1) dopadlo velmi dobře. V úvodních utkáních jsme sice nestačili ani rychlostí, ani technikou, ale všechny hráče je nutno pochválit, že jejich výkon měl utkání od utkání výrazně stoupající tendenci. Výborně zahrál Kulhánek v brance a dravostí platil Liška.

Sestava

Kulhánek  – Liška, Šenk, Kamaryt,  Pilnaj, Tirpák, Vodička, Dlouhý, Mrkvička, Král, Paur,

Ing. Miloš Vodička

Kategorie: aktuality, minižáci