Minižáci dosáhli na medaili

Na několika házenkářských hřištích proběhl v Lovosicích 7. ročník Házenkářského festivalu mládeže. Pro všechny týmy to byla prakticky první prověrka sil po půlroční vynucené herní přestávce. V kategorii minižáků (4+1) měli lovosičtí z celkově třiadvaceti týmů tři družstva. Od sestavy Lovosice A se očekávala účast mezi nejlepší čtyřkou, pro družstva B a C to byl první test v nové kategorii.

Páteční úvodní střetnutí nenaladila lovosické trenéry příliš optimisticky. Tréninky v srpnu byly věnovány zejména fyzické kondici a tak herní projev, zejména v obranné fázi, byl velmi rozpačitý. Družstvo Lovosice A sice nezaváhalo, ale tým B a C-čko doplněné hráči z přípravky na vítězství nedosáhly.

V sobotních utkáních v bojích ve skupinách se herní projev lovosických výrazně zlepšil, ale i tak pro týmy B a C byli soupeři nad jejich síly. Pro A-čko porážka od HC Elbflorenz 2006 B (15:29) znamenala velkou komplikace v boji o medaile, ale vydřené těsné vítězství nad TJ Sokol Telnice (17:16) znamenalo postup z druhého místa do elitní osmičky. Sobotní program pokračoval vyřazovacími boji. V něm jednoznačně hráči A-týmu porazili TJ Slavoj Děčín (28:5) a B-tým ochutnal slast vítězství proti Házené Rokycany (16:14).

Také další herní zlepšení lovosických minižáků v neděli přineslo ovoce. Lovosice A sice ve velmi tvrdě hraném utkání nestačili na Jičín (11:16), ale medaile byla stále na dosah. Tým B podlehl ve vyrovnaném utkání TJ Sokol Velké Meziříčí 11:18, když se soupeřem držel krok celý poločas, ale hrubkami v závěru se připravil o přijatelný výsledek (11:18). Družstvo C se dočkalo vítězství po nadšeném výkonu nad HK Baník Most (12:9). V závěrečných utkáních o umístění si B-čko zopakovalo utkání s Lion Hostivice. Opět po serii hrubek v závěru nedosáhlo na vítězství, ale rozhodně byli vyrovnaným soupeřem (11:15). Skončilo tak na 20. místě. Tým C nezopakoval výkon z předchozího utkání a po porážce od Rokycan 8:14 skončil celkem 22. Souboj A-čka o bronz s HC Elbflorenz 2006 B byl reprízou utkání ze skupiny, ale ve zcela jiné režii. Lovosiční sice nezachytili nástup soupeře, ale brzy vyrovnali hru i skóre. Skóre se pak přelévalo z jedné strany na druhou a zápas skončil smírně 17:17. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí a vybojovali tak bronzové medaile. Ve finále si Dukla relativně snadno poradila s Jičínem A.

Pro trenéry byl turnaj významným zmapováním možností hráčů. Zároveň ukázal slabiny jak jednotlivců, tak v týmové spolupráci. Nicméně trenéři určitě byli spokojeni s bojovností a nasazením všech hráčů zejména v závěrečných kolech

Lovosice A – Kulhánek Š., Liška, Šenk, Bartošík, Kamaryt, Karfík, Suchý, Oplt

Lovosice B – Vodička, Hodr, Focke, Paur, Oplt, Mrkvička, Paur, Král, Pilnaj, Dlouhý

Lovosice C – Tirpák, Kasík, Dryje, Kylíšek, Skalický, Klitsch, Srba, Srbová, Paur, Mrňák, Kulhánek I.

Ing. Miloš Vodička

Kategorie: aktuality, minižáci