Minižáci – 1. kolo krajské soutěže

Krajská soutěž deseti týmů miniházené zahájila prvním turnajem v neděli 20. září 2020 v Ústí n.L. Bohužel nepřijely házenkářské naděje Bíliny a Chomutova a v každé skupině tak byly jen čtyři týmy. Soutěž se hraje podle specifických pravidel. Utkání na polovičním hřišti hrají pětičlenná družstva 2×10 minut. Hraje se s povinnou osobní obranou a povoleným jednoúderovým driblinkem. Pravidlo, že výsledky se nepočítají, nutí trenéry tisíckrát odpovídat hráčům na otázku vyhráváme? A tak si to zjednodušují – ano vyhráli jste!

V prvním utkání silnější skupiny A to na úplně jednoznačnou odpověď nebylo, neboť žáci Lovosic A a Děčína sváděli poměrně vyrovnaný souboj. Naopak v prvním souboji skupiny B už to bylo jednoznačnější, neboť domácí Tygři snadno přestříleli Lovosice B. Další zápasy byly už jednoznačnější, favorité skupiny A Lovosice a Děčín si snadno poradili s DHK Most A a s Baníkem Most. Ve skupině B pak Tygři i Lovosice B byli dravější a  v zakončování přesnější než dívky DHK Most B a dívky Loun. Výkony jednotlivců se obtížně hodnotí, na hráčích všech družstev je jednoznačně vidět začátek sezóny. Utkání jsou trochu chaotická, se spoustou nepřesností a rozhodčí mají plno práce s usměrňováním hry. Potěšitelné pro lovosické trenéry je, že s postupem času se hráči zlepšovali v obraně a pokoušeli se i o kombinace. Trenéři byli spokojeni s výkonem obou brankařů, Kulhánka a Hodra.

Přes „koronavirová“ omezení proběhl turnaj bez problémů a každý hráč si odvezl malou sladkou odměnu. Všichni účastníci mohou konstatovat, že zvítězila házená.

Sestava A

Kulhánek Štěpán – Oplt, Šenk, Kamaryt, Vodička, Paur

Sestava B

Hodr Jan. – Mrkvička, Tirpák, Král, Dryje, Kulhánek Ivan, Hodr Jakub

Ing. Miloš Vodička

Kategorie: aktuality, minižáci