Všechno nebo nic?

Předposlední možnost jak zaútočit na osmičku postupujících do play-off mají házenkáři Lovosic ve 21. kole STRABAG Rail extraligy. V něm cestují na palubovku Frýdku-Místku.

21. kolo STRABAG Rail extraligy:

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice,
pátek 6. března 18:30

Dnes si dovolím stručnou a ne zcela tradiční pozvánku a pohled na utkání.

Lovci mají bezpochyby nůž na krku a to díky souhře několika faktorů:

  • v letošním ročníku získali na venkovních hřištích pouhé 3 body za výhru nad nováčkem z Maloměřic a bodem z Dukly – a to je sakra málo!
  • hra Lovců je hodně nevyrovnaná! Chováme se jako Jánošíci: bohatým (= silným) bereme, chudým (= slabším) rozdáváme. Je až nepochopitelné, že dokážeme bodovat s tak silnými celky jako je Dukla nebo Nové Veselí, abychom s odstupem jednoho týdne předvedli katastrofální a bezkrevný výkon proti Hranicím (navíc doma!) nebo v Jičíně.
  • naší hře chybí jiskra, houževnatost a bojovnost, kterými jsme kdysi dokázali nahradit třeba ne úplně skvělou herní formu nebo zraněné spoluhráče.
  • zranění klíčových hráčů: postupně vypadli Sýkora, Trkovský, Konárik, Semerád, Hrdlička, Holubec, ať již na kratší nebo delší čas nebo dokonce na celou sezónu. Na to, abychom měli zdvojené posty a dokázali sportovní výkon nahradit dalšími hráči, si budeme muset ještě nějakou sezónu počkat. Ale naši mladí dokazují, že budoucnost Lovosice rozhodně mají!

Výše uvedené je výsledkem toho, že aktuálně se nacházíme na osmé příčce a se sevřenými půlkami pojedeme na hřiště Frýdku-Místku bojovat o naději. Nicméně pojďme společně zkusit najít i něco pozitivního na odlehčení: zatímco v loňské sezóně jsme si postup do play-off vybojovali až v závěrečném kole, v tom letošním by se nám to mohlo podařit v kole předposledním 🙂

Jaké bude 21. kolo z našeho pohledu zjistíme v pátek večer, když od 18:30 nastoupíme proti Frýdku-Místku na jeho palubovce. Zápas můžete sledovat na onlajnech a TVcom. A na dálku budeme rozhodně potřebovat vaši podporu! Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před utkáním:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Každý z nás ví, o co hrajeme. Pořád platí, že největším soupeřem je naše hlava a je jedno proti komu hrajeme. Ve Frýdku-Místku nás rozhodně nečeká lehký zápas. Potkají se mužstva, kterým se letošní sezona určitě nedaří podle jejich představ. Vstup do utkání bude dle mého názoru klíčovým faktorem k úspěchu. Ten kdo si sjedná respekt na začátku zápasu, bude mít velkou výhodu po zbytek utkání. Jedeme se porvat o dva body, o nic jiného nám v tuto chvíli nejde. Agresivita, bojovnost na hranici sebeobětování a týmový duch je jediná cesta, která nás k těm dvou bodům dovede.“

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „Vzhledem k situaci a postavení, ve kterém se nacházíme, musíme ve Frýdku-Místku naplno bodovat. A tím si udržet teoretickou šanci na play-off. Jiný cíl mít ani nemůžeme. Herně jsme na tom se soupeřem podobně. A jsme si samozřejmě vědomi, že i pro Frýdek-Místek je s ohledem na jeho postavení zápas rovněž existenční. V utkání uspěje ten, kdo ze sebe dříve setřese špatnou výkonnost, která oba celky aktuálně provází, a kdo se lépe vyrovná s tlakem důležitého střetnutí.“