Zdroj fotografie: SKP Frýdek-Místek

Házená má dva poločasy, Lovci podlehli ve Frýdku-Místku

Předposlední kolo nejvyšší soutěže házenkářů Lovcům další body z venkovní palubovky nepřineslo. Po nadějné první půli nakonec podlehli Frýdku-Místku rozdílem tří gólů.

21. kolo STRABAG Rail extraligy:

SKP Pepino Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice
27:24 (10:16)

Začátek zápasu byl pro Lovce jako z říše snů. Důsledně jsme bránili a zároveň trestali každou chybu soupeře. Výsledkem bylo vedení 5:0 v páté minutě zápasu a první oddechový čas pro domácí tým. I po něm se prosadil náš celek resp. Lukáš Malý, který vstřelil svoji třetí branku z rychlého protiútoku. Až v 9. minutě se ke slovu dostali domácí, když jejich střelecký účet otevřel Strack. Frýdek-Místek se v dalším průběhu začal prosazovat pravidelněji, ale nestačilo to na víc než poločasovou ztrátu 10:16.

Druhý poločas přinesl kopii začátku první půle, jen v opačném gardu. Zatímco v úvodu utkání se naši hráči prosadili šestkrát a soupeř skóroval poprvé až v deváté minutě, ve druhé půli se role otočily a pět gólů si připsali domácí, zatímco Lovci se prosadili až po osmi minutách z rukou Jirky Motla. Od té doby již ale bylo skóre vyrovnané a domácím se podařilo přiblížit se vždy na kontaktní branku. To se jim dařilo i díky proměňování sedmimetrových hodů (pět sedmiček v řadě). Z nich mimo jiné vstřelili všechny svoje branky v rozmezí 40. – 50. minuty zápasu. A když už Petr Unger svoji šestou sedmičku neproměnil (zákrok Daniela Rangla), odrazil se míč znovu k soupeři, který skóroval z dorážky. Poprvé srovnáno bylo v 50. minutě (21:21) a poprvé do vedení se Frýdek-Místek dostal v 57. minutě zápasu. Roman Jelínek ještě dokázal srovnat v 58. minutě na 24:24, ale závěr utkání patřil domácím. Výsledek 27:24 je pro Lovce určitě krutý s ohledem na průběh zápasu, ale na porážce samozřejmě nic nemění.

Jestliže jsme v pozvánce psali o tom, jak odlišné výkony jsme schopni podávat během jednoho týdne, tak v utkání proti Frýdku-Místku byly odlišné už samotné oba poločasy. Porážka na severu Moravy přesunula možnost postupu do play-off již jen do oblasti teorie. Nicméně jak se říká: naděje umírá poslední a bojovat budeme minimálně o domácí čest! Poslední utkání základní části nás čeká v sobotu 14. března od 18 hodin a přivítáme v něm finalistu posledního ročníku z Karviné.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Sestava a branky Lovců: Günl, Rangl – Holubec, Kupa 2, Motl 7/4, Bouček, Jelínek, Bičiště, Jonáš 3, Stach 1, Heřmanovský, Jahn, Nový 1, Malý 6.

Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 223.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.

Komentáře po utkání: 

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Utkání se mi hodnotí mnohem lépe, byť po prvním poločase jsem jako pesimista říkal, že tam budeme muset hodit ručník. Ale tak, jak se nám nepovedl vstup do utkání, tak se nám naopak podařil začátek druhé půle, kdy první pětiminutovku jsme vyhráli 3:0. Vít Pyško v ní měl dva dobré zákroky a tím se nám podařilo soupeře trochu znervóznit. Pak jsme se dotáhli, ale nemohli jsme duel zlomit v náš prospěch. Mohlo se tak stát už za stavu 21:21. Lovosice šly znovu do vedení o dva góly a musím klukům poděkovat, že to psychicky nezabalili, když jsme prohrávali o dvě branky. Jsem rád, že to znovu dotáhli a pak i otočili. Konec už jsme hráli v euforii. Byl hektický. Lovosice udělaly chybu, kterou jsme potrestali. I naše výkony jsou hodně o hlavách. Už zápas s Hranicemi jsme dlouho drželi, ale nedokázali jsme ho překlopit do našeho vedení. Tentokrát se nám to naštěstí povedlo, byť jsme se dlouho dotahovali. Musím klukům poděkovat za druhý poločas, protože ze sebe skutečně vymáčkli všechno. Mrzí mě jen zranění Erika Žvaka, který má zlomený nos, ale házená je tvrdý sport a taková zranění k ní patří.“

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Musím upřímně pogratulovat Frýdku-Místku k vítězství. Všichni utkání viděli. Po krásném prvním poločase se nám zápas ve druhé půli úplně rozsypal. Už několikrát jsem říkal, že jsme zralí na případ pro psychologa, protože se bojíme vyhrát. Když už nějak saháme po vítězství, zalekneme se toho, začneme dělat chyby, dostaneme soupeře na koně a ten pak využije domácího prostředí. Není náhodou, že za dva roky jsme venku vyhráli jen v Maloměřicích. Něco na tom je. Naším úkolem je zjistit, v čem je problém.“