Autorka fotografie: Hana Vrbková.

Z Prahy vezeme cenný bod!

Po reprezentační přestávce nastoupili Lovci k dalšímu utkání nejvyšší soutěže. V Praze, kde rozhodně nebyli favoritem, nakonec uloupili cenný bod!

16. kolo STRABAG Rail extraligy:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice
26:26 (15:10)

Komentář ze stránek ČSH: 

Zápas se nesl zprvu ve znamení jasné převahy pražské Dukly. Branka Pražanů byla do 8. minuty zápasu bez poskvrny, Lovci mezitím obdrželi čtyři branky. Slabý útok hostujícího týmu trápila i dvouminutová vyloučení. Duklu střelecky významně podpořil Vít Reichl, kterému se za úvodní poločas podařilo vstřelit Lovosicím pět branek. Oslabený severočeský tým si nesl pětibrankové manko až do konce první půle, která skončila za stavu 15:10 pro Duklu. V druhé části hry se Lovci do zápasu vrátili jako vyměnění. Úvodní šňůrou pěti branek, na které mělo velkou zásluhu pravé křídlo Lovosic Lukáš Malý, srovnali skóre na 15:15. Vzápětí však přišly další technické chyby hostů a další gólový propad. Dukle se díky tomu ve 43. minutě podařilo odskočit na 20:17. V dalších minutách následovaly většinou tahanice o jeden či o dva góly. I přes převahu domácí Dukly dokázal hostující tým svoje výkony výrazně zlepšit. V 53. minutě Dukla vsítila svůj poslední gól v zápase a změnila stav na 26:22. Od té chvíle se střelecky vedlo už jen Lovosicím, které svým výkonem podpořil i gólman Hrdlička, který za vyrovnaného stavu 26:26 vychytal střelu Vojtěcha Patzela. Lovosice 17 vteřin před koncem zápasu dostaly míč do držení, svou příležitost však nestačily zužitkovat. Konečný stav zápasu 26:26.

Doplnění ze strany klubu: 

Naši Lovci dnes uloupili v Praze velmi důležitý bod, který by mohl týmu nejen pomoci v postupu do elitní osmičky, ale především by měl být povzbuzením následujících důležitých bojů. Nyní nás totiž čeká trojice utkání v domácím prostředí:

sobota 8. února 17:00 Lovosice – Nové Veselí
neděle 16. února 17:00 Lovosice – Hranice
sobota 22. února 18:50 Lovosice – Plzeň (ČT4)

Zejména první dva duely jsou pro nás hodně důležité a mohou napovědět, zda se nám podaří proklouznout do nadcházejícího play-off. Do konce základní části zbývá již jen šest kol.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu, především pak těm, kteří dorazili do Prahy osobně. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „První poločas byl velmi dobrý. To utkání jsme měli pod kontrolou, vedli jsme 15:10, ale začátek druhého poločasu byl z naší strany bohužel hrozně špatný. Velmi jednoduše jsme se nechávali přehrávat. Lovosice se okamžitě dostaly do zápasu, my jsme prvních pět minut prohráli o pět. Pak už to byl celý zápas jenom boj. Nakonec je z toho bod. Pro mě i bod je zklamáním, měli jsme to vyhrát. Ten druhý poločas nebyl z naší strany bohužel dobrý. Nechci se na to vymlouvat, ale chybí nám čtyři lidi ze základní sestavy, ať už je to Jeníček, Klíma, Cigáň nebo nově Sviták. Do toho Tomáš Petržala, kterému chci poděkovat, protože chytal první poločas s horečkami. Kdyby nechytal, tak je možné, že jsme dnes mohli prohrát.“

Pavel Farář, trenér KH FCC Město Lovosice: „Co se týče bodů, můžu být jednoznačně spokojený. Musím udělit pochvalu hráčům za druhý poločas, kdy v defensivní práci plnili taktické pokyny podstatně lépe než v prvním poločase. Tím, že Dukla prostřídala a dala šanci několika mladým hráčům, jsme se dostali do hry. Konec byl i trochu o štěstí. Já jsem samozřejmě rád, že jsme ten zápas nepoložili. Doufám, že se to odrazí do dalších lepších výsledků.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 5, Motl 4/1, Bouček 4, Jelínek 1, Bičiště, Kovář, Jonáš 1, Karlovec 1, Heřmanovský, Nový 3, Malý 6.

7m hody: 4/3 – 1/1, vyloučení: 4 – 8 (ČK Jonáš), rozhodčí: Bubeníček, Petruška, diváků: 186.