Třetí utkání doma, do Lovosic přijede Mistr ČR

Nejtěžší možný soupeř se v sobotu v rámci devatenáctého kola extraligy představí v hale Chemik. Tým, který obhajuje loňské prvenství, navíc v lednovém přestupovém okně ještě posílil.

19. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň,
sobota 22. února 18:50 hodin

Před reprezentační přestávkou Plzeň vévodila extraligovému pelotonu. Po třech „jarních“ odehraných kolech je její náskok ještě výraznější, navíc tým posílil o dva své odchovance, kteří se na západ Čech vrátili ze svých zahraničních angažmá, a jednoho legionáře.

Aktuálně má Plzeň na čele tabulky luxusní náskok pěti bodů před druhou Duklou a jasně tak směřuje do play-off z první příčky. Ta celku vedenému trenérem Michalem Tonarem zajistí nejlepší výchozí pozici do čtvrtfinále navíc s výhodou domácího prostředí v rozhodujících zápasech nadstavbové části. V dosavadním průběhu STRABAG Rail extraligy ztratila Plzeň pouhé čtyři body, když doma podlehla Karviné a vysoko prohrála v Zubří. Jinak ale prochází základní částí bez větších problémů a třeba svého nejbližšího pronásledovatele Duklu dokázala porazit v obou duelech.

Naši házenkáři do jarní části soutěže vstoupili velmi dobře, když ze dvou těžkých utkání v Praze a doma proti Novému Veselí vybojovali 3 body. Oba tyto výkony ale bohužel degradovali posledním zápasem proti Hranicím, kterým v domácím prostředí podlehli po velmi špatném výkonu o dva góly. V součtu obou vzájemných duelů jsme nezískali ani jeden bod a při pohledu na tabulku tato „ztráta“ 4 bodů velmi mrzí. Nadále sice držíme sedmou příčku, ale ještě pořád nám dýchá na záda trojice pronásledovatelů a soupeřů v boji o poslední postupová místa do play-off (Jičín, Hranice, Brno).

Pokud bychom měli vyjmenovávat všechny opory soupeře, bylo by to na dlouho 🙂 Zmiňme tedy v pozvánce jen dva nejlepší střelce plzeňského celku: spojku Jakuba Tonara a slovenského pivota Šimona Macháče. A také tři nové hráče, kteří do týmu přišli v přestupovém zimním okně: navrátilci ze zahraničních soutěží Michal Tonar ml. a Jakub Škvařil, a zahraniční posila Stefan Terzić. Ten doplnil trojici legionářů, kteří již v Plzni působili.

Náš tým samozřejmě není favoritem střetnutí, ale možná mu bude tato role sedět více než to, když se od něj domácí body očekávají. Proti Plzni nemáme co ztratit, i když s touto myšlenkou do utkání určitě nepůjdeme. Naopak bychom mohli vzpomenout na velmi dobrý výkon, který jsme podali v Plzni. V podzimním utkání jsme drželi se soupeřem krok a nakonec mu podlehli o dvě branky 29:31.

Jaké bude odvetné střetnutí těchto dvou celků zjistíme v sobotu 22. února. Utkání začíná v hale Chemik od 18:50 hodin. Zmiňovat to, že vás fanoušky budeme znovu potřebovat, je zbytečné, ale stejně si to neodpustíme. Přijďte Lovce podpořit, věříme, že tentokrát bude díky kvalitnímu soupeři vidět také oboustranně kvalitní házená. Děkujeme, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem:

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „Plzeň v lednu výrazně posílila, na naši extraligu až nadstandardně. Soupeř teď disponuje kádrem, který je jednak široký, ale také extrémně silný. My po našem fiasku proti Hranicím musíme zmobilizovat všechny síly a podat výkon na hranici našich možností a hlavně musíme výrazně zlepšit chuť a nasazení v zápase. Čeká nás vyspělý a velmi kvalitní soupeř a pro nás bude hrozně důležité si před závěrečnými koly napravit reputaci. Vlastní chuť, nasazení a výkon na hranici možností, to jsou cíle do sobotního střetnutí s favorizovanou Plzní. Plzeň disponuje kompaktní obranou a všichni hráči jsou velmi dobří v individuálních činnostech jednotlivce.“

Michael Konárik, křídlo HK FCC Město Lovosice: „V posledním ze tří domácích zápasu nás čeká ten nejtěžší soupeř v podobě nejúspěšnějšího týmu České republiky posledních let. V zápase určitě nebudeme favoritem, ale věřím, že stejně jako v jiných zápasech v roli outsidera dokážeme překvapit. Povinné body jsme ztratili v minulém kole proti Hranicím a teď tedy máme co dohánět. Věřím ve vyrovnané střetnutí a body pro náš celek. Za náš tým mohu slíbit, že budeme bojovat od začátku do konce a nevypustíme žádný souboj. Případné dva body z duelu s favoritem by pro nás v boji o play-off byly velice cenné.“