Zdroj: TJ Sokol Nové Veselí.

Lovce čeká série zápasů v domácí hale!

První ze tří utkání, která sehrají Lovci Lovosice v domácí hale Chemik, čeká na naše házenkáře již tuto sobotu a vyzvou v něm tým z Nového Veselí.

17. kolo STRABAG Rail extraliga:

HK FCC Město Lovosice – TJ Sokol Nové Veselí,
sobota 8. února 17:00

Šest posledních zápasů základní části má před sebou nejvyšší soutěž házenkářů a Lovci v následujících třech duelech budou mít výhodu domácího prostředí. Pro tým Pavla Faráře, který bude až do posledních kol bojovat o postup do nejlepší osmičky, budou tyto zápasy klíčové a hodně napoví, zda se nám do play-off podaří proklouznout.

Prvním soupeřem bude v sobotu 8. února tým Nového Veselí. Celek, který sice v extralize působí pouze pár sezón, ale od počátku statečně vzdoruje extraligové družině a již si napevno vybudoval pozici mezi týmy postupujícími do play-off. Ještě vyšší ambice má družina kolem trenéra Pavla Hladíka v této sezóně. Důkazem je složení týmu, ve kterém najdeme hned pět legionářů (Dodica, Bassomben, Sekulić, Turchenko, Voika). I jejich výkony pomohly Novému Veselí k aktuální šesté pozici se ziskem 19 bodů a bilancí 9 výher, 1 remízy a 6 porážek.

Tým z Vysočiny sbíral svoje body především v domácím prostředí, kde dokázal porazit i Karvinou nebo obrat o bod další ambiciózní celek ze Zubří. Nejlepším střelcem soupeře je legionář Nikola Sekulić, robustní velmi šikovný pivot skvěle spolupracující se svými spojkami. Dalšími střelci jsou Adam Ptáčník a David Melichar. Dobře si vede i dvojice brankářů Michal Studený a Adrián Šimovček.

Náš tým i nadále trápí absence dlouhodobě zraných hráčů (Sýkora, Konárik, Trkovský, Semerád), chybě pro toto utkání bude i brankář Daniel Rangl.

Jak citelné to pro Lovce budou ztráty zjistíme v sobotu. Utkání začíná v hale Chemik v 17 hodin a Lovci budou potřebovat podporu všech svých fanoušků, neboť do Lovosic se chystá i fan klub soupeře. Přijďte je proto prosím povzbudit a pomoci týmu k zisku bodů potřebných pro postup do play-off. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Ohlasy před zápasem:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás tým, který chce letos promluvit do bojů o medaile. My proti tomu musíme v domácím prostředí bodovat pro účast v elitní osmičce. Rozhodne práce v defenzivě a to, jak se vypořádáme s hrou jejich spojek a spoluprací spojek s pivotem. Doufám, že nás podpoří co nejvíce fanoušků, abychom dokázali získat body potřebné pro play-off.“

Roman Jelínek, spojka HK FCC Město Lovosice: „Máme před sebou sérii domácích zápasů. Utkání s Novým Veselím rozhodně nebude jednoduché. Oba týmy potřebují získat body, protože základní část se pomalu blíží konci a ani jeden z týmů nechce chybět v play-off. Veselí disponuje vysokými hráči, kteří jsou hrozbou z větší vzdálenosti a dále celkem slušnou spolupráci s pivotem. My budeme potřebovat dobrý výkon brankáře právě proti střelám z větší vzdálenosti a také samozřejmě budeme spoléhat na výhodu domácího prostředí a skvělé fanoušky, kteří jak věřím nás poženou k vítězství.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „V Lovosicích nás čeká opravdu důležitý zápas. Ten bude navíc o to těžší, že bude v hale soupeře, kde se nehraje dobře. Lovosice jsou navíc posilněné překvapivým bodem z hřiště Dukly. I proto musíme podat výkon na hranici našich možností. Celý týden se poctivě připravujeme a věříme, že naši aktivní hrou soupeře dokážeme přehrát, a získat důležité body, které nás vrátí do hry o první čtyřku. Jsme rádi, že do Lovosic jede i náš fan club, společně tak budeme silnější!“

Dmitriy Turchenko, pravé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „V 17. extraligovém kole nás čeká dobrý soupeř, se kterým jsme už v prvním vzájemném zápase této sezóny bojovali až do samotného konce. Získali jsme vítězství, které nám ukázalo, že jsme schopní bojovat a dokázat to i na hřišti soupeře. Pohled do tabulky jasně ukazuje, že vzhledem k boji o páté místo, jsou tyto dva body za vítězství velmi důležité. Věřím, že to pro nás bude dobrá motivace a jako tým uděláme všechno pro to, abychom v Lovosicích vybojovali výhru.“