Druhý domácí zápas v řadě a stejný cíl: zvítězit!

Podruhé za sebou se Lovci představí na domácí palubovce a stejně jako v zápase proti Novému Veselí potřebujeme naplno bodovat.

18. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice,
neděle 16. února 17:00

Přestože postavení Lovců v tabulce vypadá z pohledu postupu do play-off optimisticky, do konce základní části je ještě hodně daleko a vítězstvím nad Novým Veselím udělali naši házenkáři jen první z několika potřebných kroků. Navíc s ohledem na rozlosování, kdy na nás ve zbývajících šesti kolech čekají ještě favorité v podobě Plzně, Karviné a také těžká utkání ve Frýdku-Místku a v Jičíně, je do play-off ještě dlouhá cesta.

Přiblížit se tým Pavla Faráře může v neděli, kdy doma přivítáme tým Hranic. Na podzimní utkání v Hranicích nemáme nejlepší vzpomínky. Nejen že jsme soupeři podlehli, ale utkání a to především jeho závěr se nám vůbec nevydařily. Do 38.minuty jsme měli zápas plně pod kontrolou (19:16), následná sedmiminutová hluchá pasáž z pohledu vstřelených branek ale dostala soupeře do hry. Hranice utkání otočily a přes náš tlak v závěru zvítězily 29:27. Dva body z Hranic do našeho součtu rozhodně chybí a pokusíme se o ně proti stejnému soupeři netradičně v neděli od 17hodin.

Hranicím patří aktuálně 9.příčka s 12 body. O jediný bod jsou ale za 8. týmem (Jičín) a stále tak bojují stejně jako náš tým o postup do čtvrtfinále. Nejlepšími střelci soupeře jsou zkušení hráči: křídlo Petr Magrla a spojka Tomáš Mlotek. Vedle nich najdeme v kádru trenéra Miroslava Bartoně další zkušené borce: pivoty Radima Brože a Tomáše Bechného, spojky Tomáše Perničku, Michala Indráka nebo Marka Tůmu. V cestě lovosickým střelcům bude stát matador Josef Kučerka, který je co do počtu zákroků druhý v tabulce brankářů STRABAG Rail extraligy. Tým je to tedy velice silný a především zkušený a rozhodně se nechce spokojit se svým současným postavením.

Budeme rádi, pokud nás znovu, stejně jako v zápase proti Novému Veselí, přijdete do domovské haly povzbudit. I tentokrát vás budeme hodně potřebovat. Děkujeme, JSME JEDEN TÝM, MY A VY! Připomínáme, že střetnutí se hraje v neděli od 17 hodin, ještě předtím je od rána v naší hale k vidění 3. kolo Žákovské ligy starších žáků, ve které zatím mladí Lovci drží první příčku.

Ohlasy před utkáním:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Máme před sebou další domácí zápas, který musíme proměnit ve dva body. Hranice ještě pořád živí šanci na play-off, takže to určitě nebude jednoduchý. Doufám, že potvrdíme dobrý výkon, který jsme předvedli v zápase s Novým Veselím, za podpory diváků budeme bodovat a tím se výrazně přiblížíme k play-off. Oproti poslednímu zápasu musíme ještě o něco vylepšit defenzivu a doufám, že budeme proměňovat šance proti zkušenému Kučerkovi. On byl jedním faktorů, proč se nám nepodařilo zvítězit proti stejnému soupeři na podzim. Utkání v Hranicích bylo jedním ze zápasů, vedle obou utkání s Brnem, ve kterých jsme měli vyhrát.“

David Karlovec, spojka HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás další zápas v domácím prostředí, který bude velmi důležitý v cestě za play-off. Hranice mají svoji hru založenou na kvalitní obraně a trpělivé hře se spoustou zkušených hráčů. Pro nás bude důležitý podat kvalitní výkon tak, jako tomu bylo proti Veselí navíc bez zbytečných chyb. Na podzim se nám v Hranicích bohužel nepodařilo vyhrát a tak jim máme co vracet. Věřím, že pokud předvedeme týmový a bojovný výkon, tak body zůstanou doma a uděláme další důležitý krok k cestě do play-off.“