Drama v Chemiku přineslo Lovcům další dva body!

Sedmnácté kolo nejvyšší soutěže házenkářů nabídlo dramatické střetnutí až do závěrečného hvizdu. Šťastnější nakonec byli Lovci, kteří soupeře porazili o dvě branky.

17. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – TJ Sokol Nové Veselí
30:28 (16:15)

Na podzim Lovci v Novém Veselí podlehli o branku, v odvetném střetnutí svému soupeři v naprosto vyrovnaném střetnutí porážku oplatili. O výsledku rozhodly také poslední dvě sedmičky: zatímco kanonýr Motl svoji poslední střelu proměnil, hostující Turchenko si vylámal zuby na brankáři Hrdličkovi. Zápas nabídl veškeré atributy házené: rychlost, bojovnost a téměř šedesátku branek.

V prvním poločase se naši hráči jednou dokázali odtrhnout na rozdíl tří branek (15:12), ale houževnatě hrající soupeř se dvěma vysokými spojkami a výborným Sekulićem na pivotu dokázal před přestávkou snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhé půli Nové Veselí zápas otočilo na 22:20, později 23:21. Lovci pak svému soupeři v rozmezí 45. – 52. minuty nedovolili skórovat a znovu získali vedení (25:23). Nové Veselí ale zabojovalo a minutu před koncem pivot Sekulić srovnával na 28:28. V závěru zápasu skóroval Bouček a z následného útoku mělo Veselí znovu možnost srovnat z nařízeného sedmimetrového hodu. Technickou střelu Turchenka ale brankář Hrdlička vystihl a dostal domácí fanoušky do varu.

Po následném oddechovém čase si již Lovci vedení pohlídali, naopak Malý přidal vítěznou pojistku v podobě 30. branky. Lovci tak porazili svého soupeře 30:28 a podpořili svoje naděje na postup mezi nejlepší osmičku do play-off. Vynikající výkon podala lovosická legenda Jirka Motl, autor patnácti branek.

Děkujeme všem fanouškům za výbornou kulisu v utkání, kterou podpořil i hostující fan klub z Nového Veselí. I další utkání sehrají Lovci doma, když v NEDĚLI 16. února od 17 hodin hostí Hranice, další z týmů, se kterými bojují o postup do play-off. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Günl – Holubec 4, Kupa 1, Motl 15/7, Bouček 2, Jelínek 3, Bičiště, Kovář, Semerád, Jonáš 3, Karlovec, Stach, Heřmanovský, Jahn, Malý 2.

Nejlepší střelci soupeře: Sekulić 7, Turchenko 5/3, Bartůněk 3, Dodica 3.

7m hody: 8/7 – 4/3, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 576.

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Mně se ten zápas samozřejmě hodnotí dobře. Přirovnal bych to utkání k zápasu, který jsme odehráli v Novém Veselí. Tam mělo střetnutí podobný průběh, ale jiný konec, kdy také vyhrál šťastnější domácí o jednu branku. Dnes si myslím, že to bylo stejné. My jsme v koncovce ve druhé půli, kdy se to lámalo, dokázali možná trošku větší vůlí překlonit utkání ve vítězství. Jsem za to strašně rád, protože jsme takový zápas již potřebovali. Těsných duelů už jsme odehráli dost a vždy se to přehouplo v náš neprospěch. Souhlasím, že utkání bylo velmi bojovné, rozhodly maličkosti a v těch jsme byli o kapánek lepší.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Jsem rád za vítězství a jsem rád, že se nám povedlo utkání, které bylo vyrovnané, dovést do vítězného konce. Na podzim jsme měli pět takových zápasů, kdy se to tahalo a my jsme nakonec prohráli. Asi opravdu rozhodla sedmička, protože kdyby ji Nové Veselí dalo, už jsme si vyzkoušeli na Dukle, že z posledního útoku nemusíme dát branku. Navíc by hrozilo, že přijdeme o míč. Rád bych poděkoval i divákům z obou táborů, kteří zápasu dokázali vytvořit fantastickou atmosféru.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Bohužel jsme domácím na konci darovali vítězství tím, jak jsme zahodili sedmičku. Za tohoto stavu není možné házet technickou ránu a my jsme mohli v případě úspěchu zápas ještě více zdramatizovat. Super utkání, diváci se museli bavit. Bojovnost byla vidět na obou stranách, rozhodně se jednalo o nadprůměrné utkání na domácí soutěž. Mrzí nás, že jsme nebodovali a teď se musíme soustředit na domácí zápas s Frýdkem, ve kterém potřebujeme získat dva body.“

Adam Ptáčník, spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Nemyslím, že by to byl zápas jen o té poslední sedmičce. Neproměnili jsme více šancí a některé věci v systému jsme hráli jinak, než jsme chtěli. Udělali jsme moc chyb a Lovosice chyby trestaly. Soupeř hrál ukázněněji a zaslouženě zvítězil.“