Mladší žáci třetí ve třetím kole poháru Mattoni

V sobotu 11.ledna 2020 proběhlo ve ve Sport Centru Hostivice třetí kolo Mattoni poháru mladších žáků, vynechávali domácí Hostivice. Vedoucí týmy sehrály vyrovnaná vzájemná utkání.  Zvítězili žáci Loun, kteří se prosazovali rychlosti a zejména důrazem v obraně. Druhý Jičín těžil z účinné střelby spojek. Lovosickým k solidní obraně chyběla nebojácnost v útoku. Rozhodovala jen dvojice rozhodčích, kteří to měli v závěru turnaje těžké.  Hráno 2×12 minut.

VÝSLEDKY LOVOSIC

Turnaj je velmi fyzicky náročný, týmy jsou 120 minut na palubovce a tak závěrečná utkání jsou o vůli po vítězství. Úvod turnaje zvládli lovosičtí snadno. V zápase proti  Baníku se sice nechali ukolébat rychlým vedením (3.min 3:0), soupeř se ale stále držel na dostřel (poločas 10:6). Také druhá půle se hrála v poklidu, mostečtí si nevěděli rady s vysunutou obranou a Lovosice z rychlých útoků navyšovali skóre na konečných 22:11. Také ve druhém utkání proti Strakonicím slavila úspěch vysunutá obrana, ale řadu nedůsledností v ní strakoničtí trestali (16:9, poločas 9:4). Třetí soupeř – Talent Plzeň zle potrápil Louny a tak se čekal úpornější boj. Lovosické uklidnilo rychlé vedení (4.min 4:1). Výsledek byl sice jednoznačný (18:7, poločas 11:6), ale varováním měla být nízká účinnost střelby (včetně sedmimetrových hodů !!!!).

Derby s Louny je vždy dramatické. Lounští se lacino dostali do vedení po třech střelách z dálky (4.min 1:3). Lovosičtí ještě srovnali (8.min 4:4). Po celý poločas (5:7) však byli lounští vepředu. Ve druhé půli Lovosičtí dotahovali, ale na každou šanci se proti důrazné obraně soupeře hodně nadřeli. V klíčových chvílích je zradila muška a tak na vedení stále ne a ne dosáhnout. Šťastnou střelou v posledních vteřinách však zachránili remízu 13:13. Stínem bylo zranění J.Gebharta.

Také úvod utkání proti Jičínu vyzněl pro soupeře (4.min 2:4). Výborná vysunutá obrana držela jičínské střelce v dostatečné vzdálenosti, ale soupeř se prosazoval z křídel. Lovosičtí srovnali a dostali se do vedení (poločas 8:7). Ve druhém poločase hrály prim obrany, Lovosice střídali vysunutou a zasunutou, Jičín bránil šestku. Jičínští, na rozdíl od Lovosic to málo šancí, co si oba soupeři vypracovali, přeci jen lépe využili a dotáhli utkání k vítězství 11:12. V tabulce chybí výsledek posledního utkání Plzeň – Strakonice

Tabulka 3.kola

1. LOKO Louny 5 4 1 0  76: 58  + 18 9
2.  HBC Jičín 5 4 0 1  69: 55 + 14 8
3.  HK Lovosice 5 3 1 1  80: 52  + 28 7
4.  TALENT Plzeň 5 1 0 3  45: 51  – 6 2
5.  BANÍK Most 5 1 0 4  57: 93  – 36 2
6.  HBC Strakonice 5 0 0 5  42: 60  – 18 0

Papírově je třetí místo zhoršení, ale o úspěchu rozhodovaly maličkosti. Výborný výkon až do svého zranění odvedl J. Gebhart. Střelecky se dařilo Čermákovi a S. Gebhartovi, v obraně kraloval Palán. Také ostatní odvedli solidní výkon, ale k vítězství přeci jen chyběly drobnosti. Kladem je zvládání vysunuté obrany a rychlý přechod do útoku. Mrzí nekázeň v postupném útoku. Družstvo nevyhrálo ani jednu přesilovku (minutovou), dokonce ve hře 6 na 4 dostalo branku. V útoku chybí větší statečnost vletět do soupeřovy důrazné obrany. Přes tyto výtky zanechali Lovosice velice dobrý dojem, všichni hráči v turnaji skórovali.

SESTAVA

Skalický, Holman – Gebhart J., Čermák, Palán, Gebhart St., Křížek, Dvořáček, Burša, Barva, Bradáč, Rak, Guttwirt

Trenéři: Holata, Hron, Potůček, Trefný, Vodička