Lovci v přípravě na poslední kola základní části

Zatímco v Rakousku/Švédsku/Norsku aktuálně probíhá vrcholná akce v podobě Mistrovství Evropy, lovosičtí házenkáři se poctivě připravují na zbývající klíčovou část základní části STRABAG Rail extraligy.

Poslední střetnutí v roce 2019 odehráli Lovci 21. prosince a připsali si v něm šestou výhru v sezóně (vítězství 38:23 nad Maloměřicemi). Další utkání čeká na Lovosice 1. února, kdy se představí na palubovce pražské Dukly. Včetně zápasu v Praze zbývá do konce základní části sedm kol. Pokud chtějí Lovci udržet pozici v nejlepší osmičce pro play-off, musí minimálně třikrát zvítězit, jak říká trenér Pavel Farář: “úvodní střetnutí hrajeme v Praze proti Dukle, další tři pak v domácím prostředí. Zbývat budou čtyři zápasy. Snažil jsem se předběžně počítat a potřebujeme minimálně šest bodů na to, abychom zůstali mezi týmy postupujícími do play-off. Pokud ve zbývajících zápasech základní části minimálně třikrát nevyhrajeme, nemáme ani ve čtvrtfinále co dělat.”

Lovci začali přípravu 2. ledna, přičemž v úvodním týdnu měli dva dny dvoufázové tréninky. “Prvních čtrnáct dní jsme věnovali rekondici. V lednu hrajeme dva přípravné zápasy, jeden s Pirnou jsme sehráli hned na začátku měsíce, další nás čeká v pátek 17. ledna od 18:30 proti Aue. Zbytek přípravy budeme věnovat úvodním duelům v extralize,” řekl Farář.

Ten má v přípravě k dispozici hodně okleštěnou sestavu. Do konce sezóny vypadli ze sestavy zranění Trkovský a Konárik, kteří se zotavují po operacích, otazník visí nad návratem Semeráda. Navíc reprezentační povinnosti čekají na Holubce a Kupu, takže do přípravných zápasů zasáhnou i hráči z dorostu, jak potvrzuje trenér Lovců: “Situace nás nutí vyzkoušet další varianty, které bychom mohli použít v extralize. Počítáme nadále s dorostencem Kovářem, který se objevil již v zápase proti Maloměřicím, rád bych zapojil ještě dalšího dorostence. Aktuálně jsme v podstatě bez pivotů, takže je potřeba tuto situaci vyřešit zařazením hráče z jiného postu.”

Stejně jako mnoho dalších českých fanoušků, i trenér Farář navštívil v Rakousku probíhající ME a zápasy českého celku. “Ukazuje se, že ústřední postavou všech týmů je brankář. Kdo má kvalitního gólmana, tak boduje. Hodně se hraje přes pivota a všiml jsem si, že spousta týmů začalo často zařazovat otevřený obranný systém,” konstatuje lovosický kouč a dodává: “Na všech zápasech panuje fantastická atmosféra, to je pecka. Jsem rád, že na házenou dorazilo hodně lidí z Čech a vidí, jak se házená ve světě hraje. Jsem toho názoru, že jakýkoliv postup na tuto vrcholnou akci je úspěch, postup ze skupiny je při vzrůstající kvalitě a rozšiřujícím se počtu ostatních týmů bonus.”

Přípravná utkání Lovců: 
3. ledna Lovosice – Pirna (odehráno)
17. ledna 18:30 Lovosice – Aue

Zápasy SRE: 
1. února 16:30 Dukla – Lovosice
8. února 17:00 Lovosice – Nové Veselí
16. února 17:00 Lovosice – Hranice
22. února 19:00 Lovosice – Plzeň
29. února 18:00 Jičín – Lovosice
7. března 18:00 Frýdek-Místek – Lovosice
14. března 18:00 Lovosice – Karviná