Blíží se konec základní části, v sobotu hrají Lovci v Praze

Po reprezentační přestávce vyplněné ME mužů, se znovu rozbíhá STRABAG Rail extraliga. Na všechny týmy čeká posledních sedm kol základní části.

16.kolo STRABAG Rail extraligy mužů:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice,
sobota 1. února 16:30

Zatímco pražská Dukla má svoji pozici v play-off již jistou, u Lovců se dá očekávat, že o případný postup mezi nejlepší osmičku budou bojovat až do závěrečného kola. Aktuálně sice Lovosice drží sedmou pozici, ale s minimálním náskokem na tři další celky, které ještě mají reálnou šanci se do play-off probojovat.

Soupeř na „úvod“ roku 2020 bude hodně obtížný, protože má každoročně jen ty nejvyšší ambice. K tomu se ale přidaly zranění hned několika našich stěžejních hráčů a například pro utkání proti Dukle bude trenéru Pavlovi Farářovi chybět hned čtveřice ze základní lovosické „koule“. I přes to ale nepojedeme do Prahy s poraženeckou náladou, jak dokládají i komentáře zástupců lovosické družiny před sobotním střetnutím.

Je ovšem jasné, kdo bude pro sobotní střetnutí favoritem. Stejně jako to, že mnohem důležitější zápasy čekají na naše házenkáře až v následujících kolech, kdy třikrát za sebou přivítáme soupeře v domácím prostředí (postupně do Lovosic přijede Nové Veselí, Hranice a Plzeň). A právě zápasy proti Novému Veselí a Hranicím budou klíčové pro další vývoj letošní sezóny.

Na ty vás ale pozveme až po víkendovém šestnáctém kole. Pokud budete mít chuť přijet Lovce do Prahy podpořit, rádi vás v areálu vojenského gymnázia v Praze – Ruzyni přívítáme. Pro všechny ostatní naše fanoušky budou probíhat tradiční přenosy prostřednictvím onlajny nebo tvcom.

Děkujeme za podporu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „V sobotu začínáme poslední část základní části. Pro nás je důležité získat ze zbývajících zápasů šest bodů, které by nám mohli zaručit play-off. Jako první nás čeká Dukla Praha, což je soupeř patřící ke kandidátům na medaili. My jedeme do Prahy výrazně oslabeni o čtyři hráče základní sestavy. I tak se ale jedeme na Duklu poprat o výsledek a vyzkoušet si další herní varianty bez zraněných hráčů. Dukla má výbornou defenzivu s velmi dobrým přechodem do rychlého protiútoku a musíme si dát pozor na jejich spolupráci s pivotem.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Po zimní přestávce nás čeká těžké utkání na palubovce Dukly Praha.  Zápasy s Duklou bývají velice vyrovnané bojovné a průběh zápasu je vždy hodně emotivní.  Velkou zbraní soupeře je tvrdá obrana a velmi rychlý přechod do útoku, kde dává snadné branky. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme předvést hru bez technických chyb a proměňovat vyložené šance, které jsme si zatím v každém zápase dokázali vytvořit.“