Začíná odvetná část STRABAG Rail extraligy

Dvanáctým kolem se základní část nejvyšší házenkářské soutěže překlápí do své druhé poloviny. Na Lovce čeká utkání v Kopřivnici.

11. kolo STRABAG Rail extraligy:

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice,
sobota 30. listopadu 16:00

S Kopřivnicí se Lovci střetli v úvodním zápase sezóny, v tzv. otvíráku na zimním stadionu svého soupeře porazili 37:33, v odvetném střetnutí ale přesto bude favoritem náš soupeř. Moravskému týmu patří aktuálně šestá příčka se ziskem 11 bodů. Body získávala družina trenéra Luboše Veřmiřovského především na svojí palubovce, ale cenného vítězství dokázala dosáhnout i na hřišti Jičína. Velmi dobře si vedla také v derby s Karvinou. V extralize s ní prohrála o 3 branky a nesmírně dramatické bylo střetnutí v Českém poháru, které sehrály oba týmy tuto středu. Naprosto vyrovnaný duel pro sebe nakonec získala Karviná po těsném jednobrankovém vítězství, o remízu se kopřivničtí připravili neproměněnou tutovkou v posledních vteřinách střetnutí.

Nejlepším střelcem Kopřivnice je letní zahraniční posila Victor Andalaft, která v dosavadním průběhu extraligy zaznamenala již 66 branek a je na třetím místě tabulky střelců. Oporou jsou zkušení Fulnek, Bukovský, rychlík Hanus nebo brankář Žingor, který patří k brankářům s nejvyšším počtem zásahů v soutěži. Stabilizovaný kádr před touto sezónou posílila dvojice legionářů: již zmiňovaný Andalaf a pivot Benitez. Oba patří k oporám týmu. Z Litovle přišel Tkadleček a z Bohunic Polcar. Tři hráči pak tým před letošním ročníkem opustili: Hardt a Unger zamířili do nedalekého Frýdku-Místku, Holbein ukončil aktivní kariéru.

Utkání začíná v kopřivnické sportovní hale v sobotu od 16 hodin. Fanoušci mohou Lovce podporovat na dálku prostřednictvím onlajnů nebo TVcom. Vaši podporu budeme potřebovat, děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „V sobotu nás čeká další důležité utkání proti týmu, který od nás není v tabulce příliš vzdálen. Dá se očekávat bouřlivé prostředí a zápas ve fantastické atmosféře. My si musíme pohlídat především dvojici kopřivnických legionářů a také Fulneka s Bukovským. Abychom mohli pomýšlet na body z venku i od těžších soupeřů, musíme předvést výkon na hranici našich možností.“

Daniel Rangl, brankář HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás další těžké utkání na hřišti soupeře. Kopřivnice je běhavý tým, který se může opřít o spolehlivého Žingora v brance, který má i v letošní sezóně velmi dobrou formu. Soupeř disponuje velkou údernou silou na postu spojek. My musíme ubránit spolupráci Fulneka a Donese s chilským pivotem. Rádi bychom navázali na náš výkon proti Kopřivnici v domácím prostředí. K tomu se musíme vyvarovat nepřesností, proměňovat šance a vycházet ze zabezpečené obrany.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V tomto týdnu pro nás odstartoval extrémně náročný a nabitý program, kdy sérii čtyř zápasů zakončíme příští týden v neděli ve Frýdku-Místku. Zdravotní stav kádru není stále ideální. O víkendu jsme sice měli pauzu a zkoušeli se dát dohromady, ale pořád to není ono. Navíc s námi celou dobu netrénoval brankář Marek Žingor, který se potýkal se zdravotními problémy. Jsme si moc dobře vědomi toho, že nás v sobotu čeká velmi náročné utkání se silnými Lovosicemi, které se opírají o zkušené hráče, skvělého Motla a dravé mládí. Věřím, že pokud předvedeme maximálně bojovný a disciplinovaný výkon, máme šanci uspět.”

Jan Hanus, křídlo KH ISMM Kopřivnice: „V sobotu nás čeká důležitý a bezesporu těžký zápas, ve kterém přivítáme na domácí palubovce Lovosice, které předvádí dobrou házenou a v posledních dvou kolech se nesou na vítězné vlně. Extraligová tabulka se dělí na dvě části a my máme velkou touhu upevnit své postavení v lepší šestce, i proto pro nás bude toto utkání velice důležité. Navíc na úvod sezóny jsme v Lovosicích ztratili, takže soupeři máme určitě co vracet. K zápasu budeme muset přistoupit s maximálním nasazením a bojovností a já věřím, že společně s našimi fantastickými fanoušky budeme po utkání slavit dva důležité body.“