Ilustrační fotografie z utkání mladších žáků

Mladší žáci v čele ligy severočeského kraje

Ve čtvrtém kole ligy severočeského kraje mladších žáků v sobotu 19.října 2019 z šestičlenného peletonu vynechávali HK Lovosice B. V turnaji v Mostě zvítězil HK Lovosice A. Také druzí žáci Loun ostatní družstva převyšovali, slabší chvilku si vybrali jen 2-brankovým vítězstvím nad Děčínem. Děčín potvrdil zlepšující se výkonnost a ve vyrovnaném utkání v boji o třetí příčku s Mostem těsně zvítězil. Chomutov s minižáky ve družstvu na vítězství nedosáhl, ale v utkání s Děčínem dlouho sahal po zisku bodu. Celkovou tabulku ovlivňuje nestejný počet sehraných utkání. Hraje se pětiminutová osobka bez započítávání skóre a dvacet minut hry.

VÝSLEDKY LOVOSIC

V úvodním utkání žáci HK Chomutov nedonutili favorita z Lovosic zapnout na vyšší obrátky (17:3). Ve druhém utkání si běhaví hráči Děčína nevěděli rady s agresivní obranou Lovosic a z jejich technických chyb lovosičtí snadno rychlými útoky navyšovali skóre, pro Děčín až příliš kruté (26:3). Do utkání s Baníkem vstoupili lovosičtí sebevědomě, ale ze začátku se proti důrazné mostecké obraně nemohli prosadit. Nicméně v polovině utkání to už vypadalo na jednoznačné vítězství  (10.min 7:1). Ve druhé desetiminutovce začali lovosičtí kupit chyby, útok se rozdrobil na individuelní akce a mostečtí tak dosáhli na přijatelný výsledek (13:6).

Do závěrečného utkání vlítli Louny jako uragán a v osobce rychle vedli (3.min 2:4), nicméně lovosičtí stačili výsledek otočit (7:5). Úvod dvacetiminutového utkání si Lovosičtí pohlídali (5.min 3:1) a když v 17.minutě byl stav 13:7, vypadalo to na jednoznačnou partii. Lounští ale nic neodevzdali a za tři minuty upravili výsledek na přijatelných 13 :10.

Tabulka 4.kola

1. HK LOVOSICE  A         4       4     0     0          69:22      + 47       8
  2. Loko Louny                  4       3     0     1          49:26      + 23       6
  3. Slavoj Děčín                 4       2     0     2          29:51       – 22       4
  4. Baník Most                   4       1     0     3          31:39       –   8       2
  5. HK Chomutov              4       0     0     4          15:55       – 40       0

Tabulka po čtyřech kolech

1. HK LOVOSICE  A     16    15      1       0      317:  75    + 242     23
  2. Baník Most               16       7     1       8      152:173     –   21     15
  3. LOKO Louny            12       8     1       3      153:  83    +   70     11
  4. Slavoj Děčín             12       5     1       6        90:145     –   55     11
  5. HK LOVOSICE  B     12       2     1       9        62:164     – 102       5
  6. HK Chomutov           12       0     1     11        47:181    – 134       1

Lovosice si v turnaji vedli suverénně, tým si je vědom své síly a ke spokojenosti trenérů předváděl rychlou házenou s patřičným důrazem v obraně. Co však týmu trenéři vytýkali je, že hráči občas přepnuli do úsporného režimu. V obraně začali odpočívat a spoléhali na chyby soupeře, v útoku pak ztráceli trpělivost a sklouzávali do individualismu. To bylo vidět ve druhé půli s Mostem a v samém závěru s Louny. U slabších soupeřů to na výsledku není moc poznat, ale ve vyrovnanějších utkáních by se laxní přístup nemusel vyplatit. Trochu překvapující bylo i hodně technických chyb.  Ty víceméně plynuly ze snahy o rychlý přechod do útoku, za který na druhé straně hráči zasluhují pochvalu. Solidní výkon odvedli oba brankáři.