Mladší žáci úspěšní v ELBE-LABE lize

V neděli 27.října 2019 zahájila v hale střední školy Drážďany – Prohlis prvním turnajem Česko saská liga Elbe – Labe za účasti tří týmu z Ústeckého kraje a tří družstev ze Saska. Byla to zajímavá konfrontace, ve které německé týmy praktikovali běhavou házenou plnou kliček a  velmi důraznou vysunutou obranou. Pro česká družstva byl nezvyklý systém dvouminutových trestů (vyloučený hráč byl ihned nahrazen jiným) a zejména posuzování porušení pravidel o krocích. Vítězství v turnaji vybojovali žáci  SG EHV Nickelhütte Aue, kteří nepoznali hořkost porážky. Druhé místo putuje do Lovosic. I když je tabulka poměrně jednoznačná, byla utkání ostatních týmů velmi vyrovnaná. Mostečtí doplatili na to, že do tak těžkého turnaje měli úzký kádr. Hráno s povinnou vysunutou obranou 2×12 minut.

VÝSLEDKY LOVOSIC

V úvodním utkání se hráči Lovosic úspěšně vyrovnali s pestrým pohybem domácích hráčů v útoku a aktivní obranou je donutili k technickým chybám. Rychlé útoky v prvním poločase ještě zbrklostí nezúročovali (7:3), ve druhém poločase již skóre jednoznačně narůstalo na konečných 18:9. V dalším utkání po dvouhodinové přestávce !!! nastoupili Lovosice proti favoritu SG EHV Nickelhütte Aue. Lovosicčtí si dlouho nevěděli rady s údernou spojkou z Aue, ale pestrou hrou v útoku stále drželi krok (poločas 5:5). Ve velmi vyrovnaném utkání však většinou dotahovali jednobrankové vedení soupeře, protože v kritických momentech vždy nabídli soupeři snadné branky. Výsledek 12:14 pro žáky z Aue rozhodly dvě chyby lovosických v samém závěru utkání.

V posledním dopoledním zápase proti HSG Rottluf/Lok Chemnitz byli lovosičtí favoritem. I přes „profesorskou hru“ běhavého soupeře přehrávali (poločas 12:8). V druhém poločase laxní obranou dovolili soupeři vrátit se do zápasu (16.min 12:11), ale zvrat nepřipustili (20:15). V dalším utkání vzdoroval Baník Most jen poločas (7:4). Pak mosteckým došly síly a výsledek byl jednoznačný (20:6). Také úvod závěrečného zápasu s Louny byl hlavně kvůli technickým chybám na obou stranách vyrovnaný (6.min 4:3),. Hru zpřesnili dříve lovosičtí a rychle se ujali vedení (11.min 9:3). Utkání pak po poločase 10:5 díky důrazné obraně dotáhli do vítězného konce 21:8.

  1. SG EHV Nickelhütte Aue         5       5     0       0         86: 53      + 33     10
  2. HK LOVOSICE                        5       4     0       1         91: 52      + 39       8
  3. HSV Dresden e.V.                    5       3     0       2         65: 75       – 10       6
  4. LOKO Louny                            5       2     0       3         60: 66       –   6       4
  5. HSG Rottluf/Lok Chemnitz       5       1     0       4         69: 76       –   7       2
  6. Baník Most                               5       0     0       5         49: 98       – 49       0

Lovosičtí se představili ve velmi dobrém světle. Rychle se přizpůsobili tvrdé obraně německých soupeřů a přidali k tomu pohyblivý útok. Vytknou jim lze, že v některých chvílích se nechají ukolébat vedením a začnou v obraně odpočívat. Také přechod na útočnou polovinu po zisku míče by mohl být účinnější. Nicméně výkon v turnaji snesl velmi přísné měřítko (Aue, Louny !!!). Ve všech utkáních (kromě Aue) nastoupili všichni hráči a vedli si velmi dobře.

SESTAVA

Skalický, Holman – Palán, Čermák, Křížek, Gebhart  St., Gebhart J., Šenk, Burša, Dvořáček, Bradáč, Rak, Barva

Trenéři: Holata, Hron, Potůček, Trefný, Vodička