Dnes čeká na Lovce důležitý duel!

Po sérii utkání na venkovním hřišti se lovosičtí házenkáři představí domácím fanouškům. Čekají na ně dva důležité duely se soupeři ze středy tabulky.

9. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín,
pátek 8. listopadu od 18:00

Dnešní duel s Jičínem a utkání dalšího kola s Frýdkem-Místkem (sobota 16. listopadu 17:00) budou velmi důležité. Lovcům se zatím podařilo nasbírat jen 4 body a pro udržení ve středu tabulky a hlavně mezi osmičkou do play-off musí v obou domácích utkáních bezpodmínečně bodovat.

Prvním soupeřem jim dnes bude celek Jičína. Ten vede trenér Petr Mašát. Jičín je v tabulce o příčku před námi, když získal v odehraných 8 kolech pět bodů. Ty si připsal za těsná jednobranková vítězství v Hranicích a doma s Brnem, cenný bod získali hráči za remízu s Karvinou.

V týmu došlo k jedinému odchodu, když Libor Horut zamířil do Brna. Čtyři hráči naopak celek posílily: třetí brankář Ondřej Pleva (hostující z prvoligového Chodova), z Plzně přišel Petr Sedlák, z Dukly Praha Jan Škalda a ze Zubří Pavel Pich. Jičín se opírá o nejlepšího svého střelce Davida Krahulce (39 branek), jinak je ale brankový příděl rozdělen mezi většinu hráčů. V týmu najdeme mnoho zkušených extraligou ostřílených borců, oporou celku jsou také brankáři David Machalický a Filip Veverka.

Do týmu Lovců se již vrátili zranění leváci Josef Jonáš a Michael Konárik. Na marodce tak zůstávají již jen dlouhodobě zranění Patrik Stach a Miloslav Sýkora, který tento týden absolvoval operaci ramene.

Utkání začíná v hale Chemik v 18 hodin a rozhodně v něm budeme potřebovat podporu našich fanoušků. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem: 

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Úterní pohárový duel pro nás byl částečnou přípravou na utkání s Jičínem. Čeká nás souboj s týmem, který je v podobné situaci jako my. Nepředvádějí špatnou házenou, ale nebodují. Já doufám, že doma konečně předvedeme výkon, který nás k bodům dovede. Rozhodovat bude defenziva a proměňování šancí, to jsou věci, které nás dlouhodobě trápí. Jičín praktikuje velmi agresivní obranný systém a jeho hráči jsou velmi slušně vybaveni ve hře jeden na jednoho. Tohle dokáží v zápasech prodat.“

Karel Holubec, pivot HK FCC Město Lovosice: „V pátek nás čeká velice důležitý zápas, který pro nás je klíčový. Jičín disponuje tvrdou obranou a v útočné fázi se soustředí na souboje 1 na 1. K zápasu musíme přistoupit zodpovědně, nepodcenit ani minutu a nekompromisně trestat každou chybu soupeře. Věřím, že fanoušci nás povedou za vítězstvím a my tento zápas zvládneme.“

David Machalický, brankář HBC Ronal Jičín: „V pátek nás na palubovce Lovců čeká zápas z kategorie nejtěžších. Do kádru Lovosic se z marodky vrátilo několik klíčových hráčů, nás bohužel trápí opačný problém. Nicméně se i tak budeme snažit odehrát utkání na hranici našich možností. Pokud se chceme probojovat do play-off, musíme následující zápasy bezpodmínečně zvládnout a získat co nejvíce bodů.”