V dalším kole čekají na Lovce Hranice

Sedmé kolo STRABAG Rail extraligy zavede házenkáře Lovosic opět na venkovní palubovku, když se v sobotu představí na hřišti TJ Cement Hranice.

7. kolo STRABAG Rail extraligy:

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice,
sobota 19. října 14:00

Utkání mělo být původně sehráno na domácí palubovce v hale Chemik, ale vedení našeho klubu přistoupilo na změnu pořadatelství a utkání tak odehrajeme v Hranicích, přičemž jarní kolo pak sehrajeme v domácím prostředí.

Hranice jsou na tom bodově úplně stejně jako náš tým. Po šesti odehraných kolech mají na svém kontě čtyři body při stejné bilanci dvou výher a čtyř porážek. Tým vedený Miroslavem Bartoněm načal sezónu dvěma vítěznými zápasy. V obou porazil brněnské celky, když v úvodním kole doma zvítězil nad Brnem 28:21 a v dalším kole si připsal vítězství na palubovce nováčka soutěže Maloměřic 25:19. Další 4 kola pak pro Hranice vyzněla bez bodového zisku, když postupně podlehl Dukle, Novému Veselí, těsně Jičínu a naposledy Plzni. S tou ale sehráli moravští házenkáři dobré utkání a podlehli jí jen o čtyři branky. V Českém poháru pak stejně jako naši hráči dokázali postoupit do 4. kola po vítězství 39:22 nad celkem z Rožnova pod Radhoštěm. Jednou z posil hranického celku se před novou sezónou stal i Jiří Havlát, kterého známe i z lovosického dresu.

Nejlepšími střelci našeho soupeře jsou po šesti kolech křídelníci Petr Magrla (30 branek) a Tomáš Cáb (26 branek). Prvně jmenovaný je pak úspěšným střelcem sedmimetrových hodů, ze kterých vsítil sedm branek. Ve statistice 7m hodů jsou ale Hranice až na posledním místě ze všech extraligových celků s 57% úspěšností. Velkou oporou je pak matador mezi tyčemi, 48letý Josef Kučerka, kterému ve statistikách úspěšných zákroků patří 6. příčka se 70 zásahy.

Srovnání soupeřů:

  Lovosice Hranice
Pořadí v tabulce 7. 8.
Bodový zisk 4 4
V – R – P 4 – 0 – 2 4 – 0 – 2
Úspěšnost střelby 58,25% 51,61%
Úspěšnost 7m hodů 69,23% 57,14%
Zákroky brankářů Rangl 71 Kučerka 70
Góly z rychlých útoků 39 (Motl 23) 19 (Cáb 7)

Utkání se hraje v sobotu 19. října od 14 hodin. Podporovat nás můžete na dálku prostřednictvím TVcom nebo onlajnů. Držte nám palce, chceme rozhodně bodovat! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře před zápasem:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Přistoupili jsme na změnu pořadatelství a znovu nás tak čeká utkání na palubovce soupeře. Všichni víme, že nás čeká nepříjemné prostředí, kde se týmům špatně hraje. Hranice jsou celek, který dokáže potrápit každého soupeře a dokázal to i v posledním střetnutí proti Plzni. Soupeř má dobrou obranu podpořenou nestárnoucím brankářem Kučerkou. Cesta za body povede prostřednictvím trpělivosti v postupném útoku, naší dobrou obranou a kvalitním přechodem do protiútoku. Určitě už potřebujeme nějaké vítězství, které nám zatím uniká v zápasech, ve kterých předvádíme dobré výkony, ale zatím je nedokážeme bodově zúročit. Pojedeme se o to tedy pokusit do Hranic.“

Jan Kupa, spojka HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás velmi těžký zápas v těžkém prostředí, Hranice hrají nepříjemný styl hry založený na dobré obraně. My si však musíme od začátku sjednat respekt v obraně a ukázat, že jsme si přijeli pro dva body. V útoku se musíme vyvarovat chyb a nepřesností v zakončení, které nás poslední zápasy trápily. Věřím, že když podáme bojovný a týmový výkon, tak získáme velmi důležité dva body a napravíme tím zaváhání v posledních zápasech.“