Lovci přivítají Brno. Utkání bude součástí oslav házené v Lounech

Ani druhý domácí zápas neodehrají lovosičtí házenkáři v domovské hale Chemik. Po otvíráku sezóny na zimním stadionu čeká na Lovce další střetnutí v lounské hale.

3. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno,
sobota 21. září 18:30,

místo utkání: sportovní hala Louny Rybalkova 2673, Louny

Lovosická házená si svoje kulaté výročí připomínala v roce 2017, ta lounská se na oslavy 60-ti let házené chystá tuto sobotu. Součástí programu bude také extraligové utkání našich Lovců, kteří přivítají tým z moravské metropole Brna.

Po dvou kolech mají naši házenkáři na svém kontě jedno vítězství a jednu prohru. Na zimním stadionu zdolali Kopřivnici po divoké přestřelce 37:33, o víkendu i přes velmi dobrý výkon nestačili favorizovanému Zubří na jeho palubovce 26:28. Náš soupeř z Brna má na svém kontě zatím dvě porážky v Hranicích a doma s obhájcem titulu Plzní.

Tým vedený trenérem Ivo Vávrou doznal před sezónou řadu změn na obou stranách (příchody/odchody). Do družstva přibylo hned osm nových tváří, čtyři hráči naopak Brno opustili. Posílení přišlo z řady českých klubů, nejznámějším jménem je asi velezkušený brankář Luděk Fabián, který naposledy působil v Litovli. Do nedalekých hranic odešel zkušený Jiří Havlát a zpět do mateřského klubu, k nováčkovi extraligového pelotonu Maloměřic, zamířil brankář Jakub Koňařík. Ten působil dříve také v našem klubu.

Favoritem střetnutí budou určitě naši Lovci, kteří chtějí i v Lounech potvrdit výhodu „domácí“ tvrze. Střetnutí v Lounech bude poslední na programu slavnostního dne, kdy si domácí klub bude připomínat šedesát let od svého vzniku. Začínat bude turnajem minižactva (od 8 hodin). Dalším bodem bude utkání domácího týmu Lokomotiva Louny, kteří při své letošní premiéře ve 2. lize oblast SZČ hostí celek VŠ Plzeň (15:30). Vrcholem programu pak bude právě extraligové utkání mezi Lovci Lovosice a SKKP Handball Brno, které začíná v 18:30.

Součástí střetnutí bude stejně jako v otvíráku sezóny na zimním stadionu speciální aranžmá, grafika i doprovodný program. V našem týmu najdeme také dva lounské odchovance: Karla Holubce a Jaroslava Trkovského. Připomenout musíme také Václava Klimta, jehož mateřským klubem byly také Louny, a který se stal v poslední ligové sezóně nejlepším střelcem extraligy.

Přijďte společně s házenkáři Loun a našimi Lovci oslavit výročí lounské házené. Louny jsou jedním ze spolupracujících klubů a velmi rádi tak společně s nimi oslavíme jejich významné výročí. Utkání začíná v Městské sportovní hale v Lounech v sobotu 21. září od 18:30 hodin. Zváni jste samozřejmě na celý slavnostní program. Na toto utkání samozřejmě platí lovosické permanentky! Jednotné vstupné na dvojutkání je 70 Kč. Děkujeme za podporu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před utkáním:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Máme před sebou další „domácí“ utkání, které znovu odehrajeme mimo naši halu. Před námi je soupeř, který má za sebou dva těžké zápasy. A zatím to podle výsledků vypadá, že doma hraje mnohem lépe než venku, protože v domácím utkání dokázal dlouho držet krok s favorizovanou Plzní. Ta Brnu odskočila až ve druhé půli. Po tomto utkání se soupeř nechal slyšet, že už potřebuje zvítězit, takže nás určitě nečeká nic jednoduchého. Brněnský celek je poskládaný ze zkušených hráčů. My jim musíme vnutit naši běhavou házenou a věřím, že se nám podaří zopakovat výkon ze Zubří. Tam byl hlavní rozdíl v počtu technických chyb, které nás podle mne stály bodový zisk. Každopádně chceme naplno bodovat, s tím do utkání s Brnem rozhodně jdeme.“

Jaroslav Trkovský, spojka HK FCC Město Lovosice: „Brno je tým, který chceme určitě porazit a získat dva body. Nečeká nás snadný zápas, ale pokud předvedeme výkon jako na zimáku nebo i teď v Zubří, tak se vůbec nebojím, že bychom proti Brnu neměli bodovat. Na Brno, stejně jako na každý tým, bude určitě platit tvrdá a dobrá obrana, vyvarovaní se technickým chybám, rychlý přechod do útoku a k tomu samozřejmě musíme přidat bojovnost a týmový výkon. Zápas odehrajeme v rámci oslav 60ti let házené v Lounech. Je to tedy druhý zápas, který neodehrajeme v naší domácí hale, což by mohlo být pro nás nevýhodou. Mně jako odchovanci z Loun toto “domácí” prostředí vadit určitě nebude. Na zápas se ohromě těším a jsem velice rád, že mám možnost si zahrát ve městě a v hale, ve které jsem vyrůstal. Doufám, že se podaří zaplnit lounskou halu a vytvořit skvělou atmosféru. Bude to pro mě zážitek, na který nikdy nezapomenu.“

Městská sportovní hala Louny.