Liga Severočeského kraje mladších žáků

V sobotu 28. září 2019 pokračovala druhým kolem liga severočeského kraje mladších žáků turnajem v Lovosicích. V šestičlenné dlouhodobé soutěži hrané turnajově vždy s pěti týmy tentokrát vynechávali žáci Chomutova. Turnaj ukázal, že soutěž bude vyrovnanější, než naznačil první turnaj. V turnaji podle předpokladů zvítězilo domácí A-čko, ale se druhými Louny horko-těžko jen remizovalo a třetí Mostečtí překvapili právě vítězstvím nad Louny. Oživením byl sympatický výkon Děčína. Lovosické B-čko uzavírá tabulku. Hraje se pětiminutová osobka bez započítávání skóre a dvacet minut hry.

V lovosickém derby mladší odevzdali utkání A-čku téměř bez boje (22:2). Také ve druhém utkání si A-čko snadno poradilo s Děčínem 20:3. Snadná předchozí vítězství utlumila dravost Lovosic a proti Mostu začali až příliš vlažně. Mostečtí tak dlouho drželi s favoritem krok (9.min 4:4). Pak se ale prosadil důraz Lovosic v obraně a jejich rychlý přechod do útoku (19:4). Do závěrečného utkání s Louny nastoupili domácí A v roli favorita a po osobce to i tak vypadalo (8:3). Lovosičtí však po sérii neproměněných šancí v úvodu ztratili glanz, Louny se dostali do vedení. Stereotypní a hlavně netrpělivá hra Lovosic v útoku nahrávala důrazné obraně Loun, a když Lovosice nebyli schopni ubránit perfektní křídla Loun, vypadalo to s favoritem bledě (9.min 4:7). Ve vyrovnaném utkání se Lovosicím podařilo srovnat až v 15. minutě (10:10). Poslední branku na 13:13 však vstřelili lounští.

Lovosice B nedosahují výkonnosti ostatních soupeřů. Po odevzdaném výkonu proti A-čku stačili vzdorovat Mostu jen v úvodu utkání (5.min 1:3), výsledek 4:12. Do utkání s Louny ale vstoupili nebojácně. Přes prohru 8:15 trenéry potěšila aktivita, která se projevila i ve skóre. Stejný obraz hry byl i proti Děčínu (4:10), ale cesta k vítězství bude ještě dlouhá.

Družstvu A lze hodnotit pouze utkání s Loko Louny. Ale již úvod utkání s Mostem naznačil zhoršení aktivity v obraně, neproměňování šancí, ale zejména zbrklost v postupném útoku. Křeč pokračovala i v utkání s Louny, jejichž křídla školila lovosické z důrazu a z účinné střelby.

Ani lepšící se výkon B-čka nestačil na přijatelnější výsledky v tomto turnaji.

SESTAVA

Skalický, Holman – Palán, Křížek, Čermák, Gebhart St., Burša, Gebhart J., Dvořáček, Bradáč, Rak

Kuchař, Hemerka – Klitschová, Pflégr, Kulíšek, Kudlička, Barva, Sedláček, Bušek, Steif, Chládek, Moravec

Trenéři: Holata, Hron, Potůček, Trefný, Vodička,