Foto: Jan Smékal, SKP Pepino Frýdek-Místek

V extralize končí Lovci na osmé příčce

Lovci Lovosice obsadili v letošní extraligové sezóně konečnou osmou pozici. Rozhodla o tom odveta proti Frýdku-Místku, kterou dnes naši hráči sehráli na severu Moravy.

Utkání o 7. – 8. místo CHANCE Play off STRABAG Rail extraligy:

SKP Pepino Frýdek-Místek  – HK FCC Město Lovosice
23:21 (14:9)
1. utkání 35:30 pro Frýdek-Místek

Deset hráčů do pole, z nichž Landa ani Bouček do hry vůbec nezasáhli, dnes odpoledne bojovalo proti podobně nekompletnímu kádru Frýdku-Místku o konečné umístění v letošním ročníku extraligy. Vítězství z naší palubovky potvrdilo domácí družstvo, které tak v sezóně 2018/2019 obsadilo 7. příčku, Lovosicím patří místo 8. 

Lovci vstoupili do zápasu aktivně a po dvou brankách Pepy Jonáše vedli 2:0. Gólový náskok si udržovali do stavu 2:4, ale tím bohužel naše vedení v dnešním utkání skončilo. Domácí házenkáři otočili na 5:4 a vyrovnaný stav pak byl k vidění pouze do 13. minuty střetnutí (6:6). Když se Lovcům plných patnáct minut nepodařilo skórovat, zatímco domácí byli úspěšní celkem osmkrát, svítil dvě minuty před koncem první půle na ukazateli stav 14:6 pro Frýdek-Místek. Lovci v závěru třemi brankami ještě stačili zkorigovat na poločasových 14:9.

Ve druhé půli naši hráči nesložili zbraně a pokusili se zápas zdramatizovat. Podařilo se jim to deset minut před koncem, kdy Roman Jelínek svojí pátou brankou snižoval na rozdíl jediného gólu 19:20. Nejlepší střelec domácích Vojta Petrovský ale nehodlal v závěrečném střetnutí porážku domácích připustit. Získal Frýdku-Místku znovu třígólové vedení 22:19, aby nakonec jeho celek po výhře 23:21 potvrdil konečnou sedmou příčku i s pětibrankovým náskokem z úvodního duelu.

Tímto zápasem pro oba celky skončila sezóna. Pro tým Lovosic rozhodně nebude hodnocena jako úspěšná, protože osmá příčka je nejhorším umístěním celku v novodobé historii. O to větší motivaci pak věříme budou mít hráči do další soutěžní sezóny.

Děkujeme všem našim příznivcům, kteří nás i dnes podporovali. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Sestava a střelci Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec, Bouček, Jelínek 5/1, Klimt 1, Konárik 1, Semerád 1, Jonáš 4, Karlovec 3, Malý 6/1, Franc.

7m hody: 0 – 3/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Letev, Králíček, diváků: 201.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsem rád, že jsme i domácí utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce. Zkušenost, s výjimkou Vojty Petrovského, určitě nebyla na naší straně. Proto jsme se dopustili řady taktických chyb, protože v prvním poločase jsme vedli výrazným rozdílem a následně jsme nechali soupeře tento náskok stáhnout. Ve druhé půli už to byl boj, protože Lovosičtí se zlepšili. Chtěl bych poukázat na to, že se vyhrává, když má gólman padesátiprocentní úspěšnost zákroků jako měl Petr Štolcar v prvním poločase. To se pak hraje podstatně lépe. Ve druhém poločase jsme nechali chytat Martina Cába, protože jsou to pro něj zkušenosti do budoucna.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě gratuluju Frýdku k tomu, že zvládl toto dvou utkání. Velký kus práce odvedl už v prvním zápase, kdy vyhrál o pět gólů. Do odvety jsme jeli pro vítězství, bez ohledu na to, jestli nám bude stačit v celkovém zúčtování pro konečné 7. místo. Chtěli jsme sezonu ukončit alespoň jedním vítězstvím venku, což se Lovosicím letos nepovedlo. Bohužel v prvním poločase jsme za deset minut udělali spoustu technických chyb, stříleli jsme ukvapeně a soupeře jsme pustili do pěti nebo šesti gólového vedení. Hra nám skřípala, ale musím smeknout před tím, že kluci to ve druhém poločase nevzdali, bojovali a zápas dokázali ještě zdramatizovat. Nedali jsme kůži zadarmo. Za to jim patří poděkování. Jsem rád za to, že končíme alespoň s tímto mírným pozitivem, že jsme zápas jen neodehráli, ale skutečně bojovali až do konce. Jinak Frýdek byl ve dvojzápase lepší. Vyhrál zaslouženě.“