Poslední turnaj Elbe-Labe ligy mladších žáků

V sobotu 27. dubna 2019 skončil čtvrtým turnajem druhý ročník Labe-Elbe ligy.

Labe-Elbe liga mladších žáků.

V Lovosicích se tentokrát utkala družstva SG EHV Nickelhütte Aue, Loko Louny, Baníku Most a HK Lovosice. Žáci HSV Dresden e.V. a VfL Meißen se omluvili. V turnaji suverénně zvítězili lounští házenkáři, kteří si poprávu také odvezli zlaté medaile a pohár pro celkového vítěze ligy. Domácí obhájili druhá místa z předchozích turnajů a získali tak v celkovém hodnocení stříbrné medaile. Souboj Drážďan a Aue o bronzové medaile rozhodla pro družstvo Aue neúčast drážďanských žáků. V konečné tabulce soutěže skončili žáci Mostu pátí před VfL Meißen. Liga přinesla zajímavá utkání a rozhodně byla pro všechna družstva přínosem. Doufáme, že třetí ročník této mezinárodní soutěže bude mít větší štěstí při určování termínu turnajů. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen Toužimský (Lovosice), hráčem Biest (Aue) a střelcem Koudelka (Louny). Ceny předával místostarosta Lovosic p. Šuma. Hráno 2 x 15 minut.

Výsledky:
Louny – Lovosice 20:14, – Aue 20:10, – Most 28:8,
Lovosice – Most 20:9, – Aue 20:15, Aue – Most 23:10

Domácí žáci otevírali turnaj proti Mostu. Už podle výsledků  předcházejících turnajů byli lovosičtí favoritem. Po rozpačitém začátku první šestka uplatnila svoji fyzickou převahu a také „mladší“ šestice ve druhém poločase soupeře přehrála.

Ve druhém utkání si soupeř z Aue dlouho nevěděl rady s důraznou obranou Lovosic. Výhodu zisku míčů v obraně však lovosičtí prohospodařovali nepřesnou střelbou a zejména spoustou technických chyb.

Závěrečné utkání proti Lounům má už tradiční scénář. Lovosičtí drží krok jen v první části utkání (dnes v 8. minutě 4:4). Následuje série technických chyb, kterou rychlonozí lounští žáci potrestají snadnými brankami (dnes ve 12. minutě 4:7) a snaha Lovosic o přijatelný výsledek je ztracena. Druhý poločas s mladšími hráči na obou stranách byl už vyrovnaný.

Celkově lze vystoupení nejen na závěrečném turnaji, ale i ve všech kolech Labe-Elbe ligy hodnotit jako úspěšné. Solidní obrana a zejména rychlý přechod do útoku (druhá šestka

) nesly ovoce. Pokud se hráči soustředí na hru, je radost se na ně dívat. Jakmile se nechají rozptýlit nepřesnostmi ve vlastních řadách nebo rozhodnutími rozhodčích, ztrácí hra plynulost a výkon celého družstva padá. Markantní je to v utkáních se silnými soupeři (Louny).

SESTAVA: Toužimský, Kokkalidis – Buryánek, Srba, Křížek, Gebhart J., Trefný, Palán, Šenk, Rezka, Gebhart St., Toman, Bradáč, Burša