Zdroj: KH ISMM Kopřivnice

Lovci náskok neudrželi, čeká je boj o 7. – 8. místo

Nadějný pětibrankový náskok z prvního zápasu ani jednogólové vedení ze závěrečné čtvrthodiny utkání v Kopřivnici nakonec našim házenkářům na postup nestačilo.

Skupina o 5. – 8. místo:

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice
32:26 (15:15)

První poločas zápasu v Kopřivnici přinesl vyrovnaný průběh. Brankově úspěšné byly střídavě oba celky a stav utkání byl tak po 16. minutách hry 8:8. Lovci ale neproměnili dvě vyložené brankové příležitosti a vzápětí přišel trest v podobě pěti gólů domácích v řadě. Ve 23. minutě tak naši házenkáři přišli o náskok vybudovaný z úvodního utkání a zápas za stavu 14:9 pro Kopřivnici začínal odznova. Lovci zabojovali, po dvou gólech Malýho si domácí trenér Veřmiřovský vybíral první oddechový čas. Ani po něm ale Kopřivnice neskórovala, naopak se dařilo našim hráčům, kteří dalšími třemi góly srovnali stav zápasu na 14:14. Do konce první půle se pak oba celky ještě jednou prosadily a po třiceti minutách svítil na ukazateli stav 15:15.

První polovina druhého poločasu byla brankově znovu vyrovnaná, když se oba týmy střídaly v těsném jednogólovém vedení. Naposledy se jej ve 47. minutě ujali Lovci (23:24), když se z dálky trefil Karlovec i přes naše oslabení. Z toho ale nakonec vytěžili maximum domácí hráči. Ještě v přesilové hře otočili skóre na 25:24. Lovosicím nepomohl ani oddechový čas. I po něm byli úspěšnější domácí, kteří odskočili již na 28:24. Napomohli jsme jim tomu i několika technickými chybami. Dvakrát pak Lovce z vyložené pozice soupeře zachránil Rangl, ale neproměněnou šanci Kopřivnice jsme v útoku potrestat nedokázali. Napotřetí se již domácí prosadili a za stavu 30:24 postupovali do zápasu o 5. – 6. místo. Jiskru naděje vykřesal Jonáš snížením na 25:30, ale po konečném výsledku 31:26 se z postupu radovali házenkáři z Moravy.

Naši Lovci budou hrát o konečné 7. – 8. místo, pravděpodobně s týmem Frýdku-Místku. Úvodní duel se znovu odehraje v Lovosicích a to v sobotu 4. května od 17 hodin. Děkujeme všem fanouškům za vaši podporu na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Chci pogratulovat Kopřivnici k tomu, že dnes lépe zvládla domácí utkání. Myslím si, že dnes vyhrál šťastnější celek, protože jsme asi po dobu 45 minut hráli přesně to, co jsme chtěli. Drželi jsme Kopřivnici tak, abychom si hlídali rozdíl. Ke konci mi připadalo, jako kdyby se někteří naši hráči zalekli toho, že můžou postoupit. Udělali jsme asi čtyři technické chyby v řadě a v tu chvíli jsme dostali na koně domácí, kteří si vítězství už vybojovali.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Jsme nesmírně šťastní, že jsme postoupili a budeme hrát o páté místo s vítězem dvojzápasu Nové Veselí – Frýdek-Místek. Po vyrovnaném zápase dokázali kluci v poslední desetiminutovce zlepšit obranu a přechod do rychlého útoku. Tím jsme si zaručili souboj o páté a šesté místo, který doufám odehrajeme na zimním stadionu v Kopřivnici a uděláme tak atraktivní zápas pro fanoušky.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 4, Bouček, Jelínek 2, Barth 3, Klimt 2/1 Trkovský 2, Konárik 2, Semerád, Jonáš 6, Karlovec 2, Malý 3, Franc.

7m hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 400.