Michal Tonar proniká obranou Lovců v 1. zápase ČF. Foto: Hynek Sladký.

První čtvrtfinálový duel jasně pro Plzeň

Poslední čtvrtfinálová série CHANCE Play off STRABAG Rail extraligy byla rozehrána dnes v Plzni, na jejíž palubovce se představili házenkáři Lovosic.

1. utkání ČF:

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice
34:24 (18:8), stav série 1:0

S čistou hlavou a možností jen překvapit vstupovali Lovci do čtvrtfinálové série s vítězem základní části STRABAG Rail extraligy. Lehkost v hlavě se jim ale do zápasu přenést nepodařilo a rozdíl mezi prvním a osmým celkem tabulky byl od počátku značný.

O osudu utkání rozhodla prakticky již úvodní čtvrthodina, která výsledkově pro Lovosice skončila katastrofálně. Jediným vyrovnanějším stavem bylo 2:1 v 5. minutě střetnutí. Lovcům chyběla odvaha ve hře jeden na jednoho, z čehož pramenily individuální chyby a když jsme se v útoku dostali do slibné šance, tak se nám ji nedařilo proměnit. Výsledkem byl stav 8:1 pro domácí ve 14. minutě střetnutí a prakticky bylo po zápase. Po oddechovém čase Pavla Faráře se nám podařilo vstřelit dvě branky za sebou, ale další hluchá pasáž mezi 20. – 27. minutou (a další gólová série domácích 5:0, odskočení z 11:5 na 16:5). Celkově jsme v prvním poločase 16 minut neskórovali a s takovou bilancí se těžko dá pomýšlet na úspěch. První poločas tak přinesl jednoznačné vedení domácích 18:8.

Do druhé půle pak oba celky prostřídaly sestavu a hra se opticky i brankově vyrovnala. Stejně jako v poločase pak na konci Lovci ztráceli deset branek a v prvním utkání Plzni podlehli 24:34.

Další utkání čeká na oba celky hned v pondělí 25. března od 20:15 hodin. Soupeř bude i nadále jasným favoritem, ale je potřeba do utkání znovu vstoupit s čistou hlavou a vědomím, že utkání začíná opět za stavu 0:0.

Děkujeme všem věrným fanouškům za jejich podporu přímo v hale, držte nám palce i v zítřejším duelu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl, Günl – Holubec, Kupa 3, Motl, Bouček 1, Jelínek 2, Klimt 6/3, Trkovský 5, Konárik, Semerád 1, Jonáš 4, Karlovec 1, Malý 1, Franc.

Sedmimetrové hody: 6/4: 3/3, vyloučení: 7:8 (ČK Konárik), rozhodčí: Valášek, Vychodil, diváků: 870.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Z naší strany spokojenost, dobře jsme začali. Soupeři jsme dali jasně najevo, že z Plzně se body snadno nevozí. Základ úspěchu byl v dobré obraně. Škoda druhé půle, kdy už to nebylo takové. Ale první krok jsme zvládli, euforii budeme brzdit. Vyhráli jsme výrazně, ale zítra se začíná od nuly. Musíme jít krůček po krůčku, nic nepodceníme. Poučíme se z chyb, které jsme dneska udělali. Lovosice poznaly, co nám nesedí. Určitě to zkusí jinak, ale snad máme zkušený tým a dokážeme se s tím poprat. Oni mají nového kouče, motivace na jejich straně je veliká. V závěru už některé tahouny pošetřili, ale to my taky. Čeká nás těžký zápas, ale my si jdeme za svým. Budeme chtít potvrdit dnešní vítězství.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Myslím, že Miki Tonar to před celou sérií řekl přesně. U mužstva jsem týden, nikdo nemohl čekat převratné změny. Pokusili jsme se mančaft nastavit mentálně, ale bohužel moc se to nepovedlo. Potvrdilo se, že tento tým hraje doma výrazně lépe než venku. Dokud nenajdeme příčinu, těžko s tím něco uděláme. Dneska jsme Plzeň posadili na koně sami, nedodržovali jsme taktické pokyny v obranné fázi a neproměňovali jsme šance. Domácí rychle vedli a to pak jde sebevědomí rychle nahoru. Ale pozor, oni ne náhodou vyhráli základní část. Play off má jednu výhodu, nerozhoduje výsledek, počítají se vítězství. Já budu po klukách ještě více vyžadovat, aby dodržovali taktické pokyny. Když si něco řekneme, musí to plnit, jinak to fungovat nebude. Rozhodně se však nevzdáváme.“