Naděje na play-off stále žije, Lovci porazili Zubří

V přímém souboji o poslední postupovou pozici do play-off jsme v domácí hale vyzvali tým Zubří. Po vítězství o čtyři branky zůstává Chemik i nadále nedobytnou tvrzí.

20. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Robe Zubří
26:22 (13:10)

V podzimním utkání v Zubří vyhráli Valaši o tři branky, pro Lovce tak vedle případného vítězství bylo důležité i celkové skóre dnešního zápasu. V začátku utkání přibývaly branky velmi pomalu, na obou stranách se vyznamenávali brankáři. V dresu Lovců to byl Dan Rangl, u soupeře Milan Malina. Díky nim bylo nízké i celkové poločasové skóre.

Lovci se v 16. minutě dostali do vedení 6:3, po kterém následoval první oddechový čas soupeře. Zubří se po něm podařilo utkání otočit na 8:7 a ve 21. minutě následoval první lovosický time-out. Zbývající čas prvního poločasu patřil Lovcům, kteří výbornou obranou podpořenou Ranglem v brance povolili soupeři do konce poločasu již jen dva góly a celkově odcházeli do šaten s vedením 13:10.

Vstup do druhé půle vyšel našim hráčům znovu skvěle a po pěti minutách zvyšoval Jonáš už na 17:11. Následoval další oddechový čas trenéra Zubří Dušana Poloze, který tentokráte ale ke zkorigování skóre nevedl. Naopak to byli Lovci, kteří svoje vedení ještě navýšili a to až na rozdíl osmi branek 23:15 (44. minuta). Ani za tohoto stavu se ale Zubří nevzdalo a dokázalo snížit náskok soupeře na rozdíl čtyř gólů. Stejným rozdílem utkání také skončilo a v případě rovnosti bodů by tak vzájemná utkání vyzněla o branku lépe pro Lovce.

Výborný zápas dnes odehrál brankář Daniel Rangl, střelecky se dařilo našim nejlepším střelcům Jirkovi Motlovi a Vaškovi Klimtovi. Perfektní práci odvedli hráči v obraně, díky čemuž jsme soupeři povolili jen 22 vstřelených branek.

Naši házenkáři tak i po tomto zápase udrželi domácí neporazitelnost (jako jediný tým v extralize) a čekají na ně, stejně jako na Zubří, poslední dva duely základní části. Až v nich se rozhodne o tom, který tým jako poslední doplní osmičku postupujících do play-off. V dalším kole zajíždějí naši hráči do Brna (sobota 9. 3. od 18 hodin). Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání: 

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „My i Zubří se nacházíme v podobné situaci. Nám se podařilo zápas chytit za lepší konec a to i díky brankáři Ranglovi, který je jedním ze strůjců dnešního úspěchu. Vždy ale říkám, že brankář a obrana jsou spojený nádoby a nebylo to jen díky Ranglovi, ale také dvojici Franc/Motl, která dneska vzadu na středu šlapala. Snažili jsme se eliminovat přihrávky soupeře do pivota, což se nám relativně dařilo. Jsem hrozně rád, že jsme ten zápas vyhráli. Za mne byl ten dnešní duel stěžejní, protože pokud bychom jej prohráli, tak jsme přišli o šanci hrát o play-off. Jsem rád, že jsme ho zvládli a máme i lepší vzájemný zápas.“

Daniel Rangl, brankář HK FCC Město Lovosice: „Měli jsme nůž na krku, museli jsme dnes vyhrát. Šlapala obrana, to mi dost pomohlo, dobře se mi za ní chytalo a škoda, že se to nedaří i v těch venkovních zápasech. Ta tragická venkovní série nás dostala do kaše, ve který teďka jsme. Jediná cesta je neztrácet doma. Sám jsem nikdy nezažil, že bych měl venku nula bodů. Chceme to prolomit za každou cenu v Brně. Doma nás pak čeká Karviná, to je samozřejmě těžký soupeř, ale v Karviné jsme dokázali odehrát výborný zápas. Určitě chceme dokončit tu základní části bez domácí prohry.“

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: „Zápas nám úplně nevyšel. Náš tým bojuje celou sezónu sám se sebou, nejsme vnitřně v pohodě. Sportovní stránka si úplně nesedla, trápíme se v herním projevu a projevilo se to i v dnešním utkání. Gratulujeme soupeři k důležitému vítězství, které může znamenat moc ale taky i ne. My jsme nevyhráli dva zápasy po sobě a Lovosice nevyhrály venku. Jedna ta série musí padnout a kdo to ve zbývajících kolech zvládne, ten postoupí do play-off. Psychické plus je na straně Lovosic, nepohoda zatím na té naší.“

Sestava a branky Lovců:  Hrdlička, Rangl – Holubec 1, Landa, Kupa 1, Bouček, Jelínek, Motl 9/2, Klimt 8/1, Konárik, Semerád, Jonáš 2, Karlovec, Malý 2, Trkovský 2, Franc 1.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 6/1, Korbel 5, Zeman 3.

7m hody: 5/3 – 2/1, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 581.