Lovci si letos o medaile nezahrají, dále postupuje Plzeň

V nejkratším možném termínu dokázala Plzeň proměnit čtvrtfinálovou sérii CHANCE Play off STRABAG Rail extraligy v semifinálový postup. Lovci navíc poprvé v letošní sezóně podlehli v domácím prostředí.

3. utkání čtvrtfinále CHANCE Play off STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
25:35 (12:18), stav série 3:0

Třetí zápas série byl navzdory před zápasovým odhodláním Lovců uhájit letošní neporazitelnost v domácím prostředí průběhem i výsledkově hodně podobný těm předcházejícím. Našim házenkářům znovu selhala koncovka a mezi 2. a 3. jejich brankou uběhlo hluchých osm minut (6. – 14. minuta první půle). Plzeň naopak vstřelila sérii čtyř branek v řadě a trenér Pavel Farář sahal k oddechovému času po třinácti minutách a za stavu 2:6. Ani po něm se obraz hry příliš nezměnil, technických chyb Lovců využívala Plzeň ke smrtícím brejkům a branky zraněného Motla nedokázal nikdo kromě střelce Klimta nahradit. Výsledkem byl poločasový stav 12:18.

Na začátku druhé půle se Lovosicím podařilo snížit na přijatelných 15:19. Ale během tří minut bylo zas vše jinak. Série pěti gólů Plzně znovu posadila hosty pevně do sedla (15:24) a ti v poklidu zápas dotáhli do třetího vítězného konce.

Sérii tak Plzeň ukončila v nejkratším možném čase a zaslouženě postupuje do semifinále soutěže.

Děkujeme všem fanouškům, bubeníkům a dnes i trumpetistům za vytvoření domácí atmosféry. Poděkování patří i plzeňským fanouškům, kteří k ní rovněž přispěli. Na Lovce teď čeká skupina o konečné 5. – 8. místo, ve které se jako osmý celek po základní části střetneme s nejlepším týmem po základní části vyřazeným ve čtvrtfinále. O termínech vás budeme informovat.