Extraliga začíná play-off: Lovce čeká čtvrtfinále s Plzní

Proti vítězi základní části STRABAG Rail extraligy nastoupí ve čtvrtfinále házenkáři Lovosic. Ti do nadstavbové části proklouzli až na poslední chvíli, když zvládli na dálku souboj s týmem Zubří.

Čtvrtfinále CHANCE Play off STRABAG Rail extraligy:

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice

Termíny utkání:
1. zápas: neděle 23. 3. (Plzeň) 10:30
2. zápas: pondělí 24. 3. (Plzeň) 20:15
3. zápas: sobota 30. 3. (Lovosice) 17:00

případný
4. zápas: pondělí 1. 4. (Lovosice) 20:00
5. zápas: pátek 5. 4. (Plzeň) 20:00

Vzájemná utkání obou celků v základní části:
7. kolo: Plzeň – Lovosice 32:28 (16:15)
18. kolo: Lovosice – Plzeň 28:28 (15:12)

Po náročném závěru základní části vstoupí Lovci o víkendu do Chance Play off Strabag Rail extraligy. Přestože jistotu čtvrtfinále získali Lovci až v úplně posledním zápase, nic to nemění na faktu, že nebudou ani letos v bojích těch nejlepších chybět. A připomeňme, že za posledních 14 (!) let jsme pouze dvakrát nebojovali o medaile. Kromě jednoho pátého a jednoho šestého místa neskončili Lovci od sezóny 2005/2006 hůře než čtvrtí. Hodnocení základní části a postupu do play-off z úst ředitele klubu Vojtěcha Srby si můžete přečíst tady.

Pokud bychom chtěli o medailové příčky bojovat i letos, vede k tomuto cíli celkem „jednoduchá“ matematika: vyhrát poprvé v sezóně některý ze zápasů na venkovním hřišti. 🙂 A v cestě nám při něm bude stát vítěz základní části a také nejúspěšnější tým posledních let, který se pětkrát za sebou probojoval do finálových bojů. Třikrát za sebou v této éře zvednul nad hlavu pohár pro Mistra ČR, dvakrát se pak musel sklonit před uměním soupeře (poslední dvě sezóny: nejprve podlehl Dukle Praha, poslední titul vybojovala Karviná).

Tým vedený Michalem Tonarem je dostatečně zkušený na to, aby měl i v letošním ročníku ty nejvyšší ambice. Potvrzují to také jeho dosavadní výsledky a celkové vítězství v základní části. Společně s Karvinou se tak Plzeň znovu zařadila do dvojice největších aspirantů na titul. Velmi silný je Talent na postu spojek, kde střelecky dominují Honza Stehlík a Michal Tonar, k nim se přidává i Jakub Douda, mladší z bratrů Tonarů Jakub nebo legionář Milan Ivancev. Rychlonohá a technicky vyspělá jsou jejich křídla, fyzicky disponovaný pak pivot Kuba Šindelář. Silná a tradiční je také brankářská škola Plzně, na lavičce zastoupena bratry Petrem a Honzou Štochlovými, v aktuálním kádru se pak prezentují dobrými výkony Karel Šmíd a Filip Herajt.

Letošní vzájemné duely zatím vyznívají lépe pro našeho soupeře, který v domácím prostředí porazil Lovce 32:28. V domácím duelu jsme zvládli lépe první poločas, aby nakonec utkání vyznělo pro oba celky smírně po výsledku 28:28. Poprvé se pak na lavičku Lovců v této sezóně postaví nový trenér Pavel Farář (rozhovor s ním čtěte zde).

Čtvrtfinálová série bude rozehrána dvěma duely na palubovce soupeře. V neděli začíná utkání v Městské hale TJ Lokomotiva Plzeň (Úslavská 75) v 10:30, v pondělí pak od 20:15 večer. Budeme rádi, pokud nás naši fanoušci přijedou do Plzně osobně podpořit. Na druhý duel je možné využít společného autobusu hráčů/fanoušků, který odjíždí do Plzně v 15 hodin (více informací zde). Děkujeme za vaši podporu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před úvodními duely čtvrtfinále:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Alfa omega zápasu bude překonání defenzivy Plzně, kterou má soupeř velmi dobře zvládnutou. Minimálně střídá obranu a útok a díky tomu je velmi nebezpečný v přechodu do protiútoku. Mají na to typy jak rychlostní tak s velmi dobrými rozhodovacími schopnostmi (Michal Tonar, Jan Stehlík). To předvedli i v zápase v Novém Veselí, ve kterém jim navíc dobře zachytal brankář Herajt. Dokáží potrestat každou chybu soupeře. V postupném útoku pak hráči Plzně dobře spolupracují na postu spojek a nebojí se střelby ze střední vzdálenosti. Je jasné, že za týden není z mojí strany možnost tým předělat a ani to není potřeba. My se pokusíme hráče co nejlépe mentálně a takticky na zápas připravit. Čeká nás kvalitní soupeř, který má určitě širší lavičku než my. Ale je to play-off a favorit série je jasný.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Plzeň je v této čtvrtfinálové sérii favoritem, jednak vzhledem k postavení v tabulce po základní části a za druhé z dlouhodobého hlediska, kdy proti ní máme vysoce negativní bilanci. My můžeme hrát s čistou hlavou, protože nemáme co ztratit. Dá se říct, že teď začíná nová soutěž, my určitě nebudeme chtít dát Plzni nic zadarmo a popereme se o vítězství v následujících dvou venkovních zápasech. A jak se nám v základní části nedařilo na hřištích soupeřů, tak si myslím, že v play-off se to může otočit a pokud chceme uspět, tak musíme bodovat právě ve venkovních utkáních. Nic jiného nám ani nezbývá, vzhledem k tomu, že jsme nevybojovali lepší postavení v základní části.“